Nuotolinis pasitarimas su 7 šalių žemdirbių savivaldos lyderiais

Rugpjūčio 26 d. Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus ir vicepirmininkas Algis Baravykas nuotoliniame posėdyje susitiko su Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos ir Kroatijos žemdirbių savivaldos organizacijų – COPA (Europos žemdirbių skėtinės organizacijos) narių – atstovais.

Žemdirbių savivaldos lyderiai diskutavo apie šiandienos žemės ūkio sektoriaus aktualijas, BŽŪP naujuoju 2021-2027 m. laikotarpiu biudžeto sistemą ir pagrindines kryptis.

Diskutuota ir apie 2020 m. rugsėjo 18 d. planuojamus COPA prezidento ir viceprezidentų rinkimus. Žemdirbių savivaldos organizacijų atstovai išsakė savo įžvalgas ir pastebėjimus, kokių tikslų turėtų siekti pretendentai į COPA prezidento ir viceprezidentų pozicijas, aptarė pagrindinius veiklos prioritetus ir galimus kandidatus.

Rinkimai vyks 2020 m. rugsėjo 18 d. Briuselyje, COPA Prezidiumo metu. Planuojama galimybė Prezidiumo  posėdį stebėti nuotoliniu būdu. COPA Prezidiumas dvejiems metams iš savo narių išrinks prezidentą ir šešis viceprezidentus dviejų metų kadeencijai (2020-2022 m.).

Šiuo metu COPA prezidento pareigas eina vokietis Joachim Rukwied, o viceprezidentų: airis Joe Healy, lenkas Marian Sikora, prancūzas Henri Brichart, italas Roberto Moncalvo, danas Martin Merrild ir austras Franz Reisecker.

„Nuolat diskutuojame, keičiamės nuomonėmis dėl BŽŪP tikslų naujuoju finansiniu laikotarpiu, dalinamės iniciatyvomis su aktyviai veikiančiais žemdirbių savivaldos lyderiais – Lenkijos, Vengrijos, Estijos, Čekijos, Slovakijos, Kroatijos žemės ūkio rūmų lyderiais ir Latvijos žemdirbių savivaldos atstovais. Ne vieną kartą suvienijome jėgas kovojant dėl nediskriminacinių sąlygų savo šalių žemdirbiams ir kaimo gyventojams ir solidarizavomės protesto akcijose Briuselyje. Suvieniję jėgas bendram tikslui galime pasiekti daug daugiau”, – po posėdžio kalbėjo A.Svitojus.