Pagerbti Vilkaviškio rajono žemdirbiai ir bendruomenių aktyvistai

Rugsėjo 25 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas dr. Arūnas Svitojus su sveikinimo ir padėkos žodžiais kreipėsi į Vilkaviškio rajono žemdirbius ir kaimo gyventojus, kurie savo gražiais ir prasmingais darbais puošia kaimą, kuria darbo vietas, augina jaunąją kartą.

Šventė prasidėjo Vilkaviškio katedroje, kur buvo aukojamos Šv. Mišios už visus rajono žemdirbius. Tradicinė žemdirbių šventė „Rudens maršas 2021“ vyko centrinėje miesto aikštėje. Nuo ryto veikė kermošius, kur buvo galima įsigyti kulinarijos, konditerijos gaminių, įvairių aksesuarų, drabužių, amatininkų ir tautodailininkų dirbinių.  Savo išradingumu svečius ir renginio dalyvius džiugino Vilkaviškio rajono seniūnijų ir bendruomenių įrengti kiemeliai: išpuošti gėlėmis, lapų puokštėmis, vainikais ir kompozicijomis.

Žemės ūkio rūmų apdovanojimai

„Kol turime kaime darbščių, bendruomeniškų ir iniciatyvių žmonių, tol kaimas bus gyvas. Tik dėka šių žmonių kaimas tampa vis gražesnis ir patrauklesnis gyventi. Žinoma svarbus ir vietos savivaldos indėlis, bendradarbiavimas su verslo ir valdžios institucijomis, o tokios šventės, kurių metu pagerbiami aktyviausi, iniciatyviausi ir darbščiausi žmonės – svarbios visai krašto bendruomenei“, – sakė dr. A.Svitojus.

ŽŪR pirmininkas dr. A.Svitojus ŽŪR įkūrimo 95-mečio ir atkūrimo 30-mečio ženklu apdovanojo Vilkaviškio rajono merą Algirdą Neiberką, Vilkaviškio rajono Žemės ūkio skyriaus vedėją Liną Grygelaitienę ir bendruomenės aktyvistę Jūratę Drunienę.

Savivaldybės apdovanojimai

Savivaldybės meras Algirdas Neiberka ir Žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Grygelaitienė pagerbė darbščiausius ūkininkus ir visuomeniškus kaimo gyventojus. Už pavyzdingą ūkininkavimą ir aktyvią visuomeninę veiklą, už profesionalumą ir nuoširdų bendravimą su seniūnijomis, už ilgametį nuoširdų ir sąžiningą darbą, už pagalbą bendruomenių žmonėms ir kitus nuopelnus apdovanoti: Martynas Petraitis, Kristina ir Ramūnas Lietuvninkai, Donatas Krukas, Asta ir Linas Kavaliauskai, Rasa ir Linas Klimavičiai, Saulius Pavelčikas, Dalia ir Vidmantas Kupčinskai, Linutė ir Vacius Šidlauskai, Rita ir Rimantas Radžiūnai, Algis Kačinauskas, Remigijus Pužas, Petras Pauža, Daiva ir Valdas Svobonai, Mantas Kriaučeliūnas, Jonas Puskunigis, Povilas Čižauskas, Kazimieras Venckus, Vilma Galinaitienė, Lina Kružinauskienė.

Renginio metu iškilmingai apdovanoti ir „Metų ūkis 2021“ konkurso nugalėtojai. Rajono meras A.Neiberka apdovanojo pirmąją vietą laimėjusius Mariją ir Vitalijų Janušauskus, gyvenančius Trilaukio kaime, Pajevonio seniūnijoje; antrąją vietą pelniusius Klausučių seniūnijoje ūkininkaujančius Inesą ir Žydrūną Devetinus; trečiąją vietą laimėjusius – Romą ir Antaną Kirvaičius, ūkininkaujančius Matlaukio kaime, Kybartų seniūnijoje. Apdovanotas ir jaunasis ūkininkas Artūras Vakarinas, ūkininkaujantis Patilčių kaime.

Kultūrinė programa

Šventinę nuotaiką svečiams ir dalyviams kūrė Vilkaviškio rajono meno mėgėjų kolektyvai: Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė), muziko mokyklos ansamblis „Siaustinis“ (vad. Artūras Pečkaitis), vaikų ir jaunimo centro šokių studija „Vyželė“, kultūros centro merginų kolektyvas (vad. Sonata Jankienė).

Šventės dalyviams koncertavo Linas Adomaitis su grupe.

Šventės metu vyko trečiasis tarptautinis orkestrų festivalis „Vilkaviškio dūdos“, kuriame dalyvavo per 300 muzikantų ir šokėjų. Festivalio dalyviai: Vilkaviškio jaunimo (vad. S. Mickevičius), Lietuvos kariuomenės (vad. kapelmeisteris kapitonas mjr. E. Ališauskas), Kybartų kultūros centro „Kybartai“ (vad. D. Ziegoraitis), Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo „Griaustinis“ (vad. K. Dvaržeckas), Kauno miesto „Ąžuolynas“ (vad. G. Vaznys).