Paminėtas Lenkelių kaimo bendruomenės jubiliejus

Birželio 29 d. Raseinių r. Lenkelių kaimo bendruomenė paminėjo 15 metų veiklos jubiliejų.

Iš vakaro, birželio 28 d. Raseinių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už bendruomenės narius, už šio krašto gyventojus, už tebegyvenančius čia, rajone ar už jo ribų, ir už tuos, kurie jau iškeliavo amžinybėn. Po Šv. Mišių, kurias laikė kunigas Robertas Urbonavičius, buvo pašventinta bendruomenės vėliava.

Birželio 29 –osios popietę šventinė programa prasidėjo iškilmingu Lenkelių kaimo bendruomenės vėliavos pakėlimu. Stacionarioje lauko scenoje, įrengtoje prie bendruomenės namų, susirinkusiuosius pasveikino bendruomenės pirmininkė Skaidrutė Žuvelaitienė. Ji dėkojo visiems, kurie geranoriškai prisidėjo prie sėkmingo bendruomenės gyvavimo, linkėjo linksmai drauge praleisti laiką, pasidžiaugti per 15 metų nuveiktais darbais. Savo mintimis apie praėjusius metus dalinosi pirmasis bendruomenės pirmininkas, šiuo metu – Lenkelių seniūnaitis Jonas Neverdauskas. Jiems, ilgamečiams šios bendruomenės pirmininkams, atiteko Raseinių kaimiškosios seniūnijos seniūno Rolando Kluso dovanoti medeliai.

Lenkelių kaimo bendruomenės jubiliejumi pasidžiaugti atvyko daug svečių: Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktorius Edmundas Jonyla, Raseinių rajono savivaldybės Tarybos nariai Jūratė Garliauskienė, Diana Kaupaitienė, Jonas Vazgys, Norgėlų kaimo bendruomenės atstovas Ramūnas Maciukevičius. Svečiai atvežė dovanų, linkėjo sėkmės ir kūrybingumo ateinančiais metais. Už nuoširdų darbą ir ilgametę aktyvią veiklą bendruomenės labui buvo pagerbti bendruomenės aktyvistai, jiems įteikti Lenkelių kaimo bendruomenės pirmininkės Skaidrutės Žuvelaitienės padėkos raštai ir dovanos. Nebuvo pamiršti ir bendruomenės socialiniai partneriai, rėmėjai – jiems taip pat įteikti padėkos raštai, išsakyti nuoširdūs padėkos žodžiai.

Šventės dalyvius visą popietę linksmino Žaiginio dainų ir šokių kolektyvo „Sandrava“ vyrų ansamblis, vadovaujamas Sauliaus Beniulio ir Mirklių kaimo kapela, vadovaujama Konstantino Kružiko. Klausytojus žavėjo Gitos Gliaudytės ir Irmos Beliajevienės atliekamos dainos.

 Šventės dalyviai domėjosi bendruomenės namuose parengtomis parodomis: Zitos Neverdauskienės ir Zitos Zakrižauskienės rankdarbiais, Rimos Jonaitienės mezginiais, Pauliaus Bruniaus popieriaus lankstiniais. Daugelį domino senųjų kaimo fotografijų ir šiandienos bendruomenės gyvenimą atspindinčių nuotraukų ekspozicijos, bendruomenės muziejaus eksponatai. Ypatingą susidomėjimą kėlė bendruomenės namų kieme „išaugęs“ kaimų ąžuoliukas. Senosios obels vietoje šventės dalyviai išvydo išmoningai sukurtą kompoziciją – ant ąžuolo lentelių užrašytus šio krašto kaimų pavadinimus ir iš ąžuolo išpjaustytas giles.

Praalkusieji galėjo pasivaišinti įspūdingo dydžio jubiliejiniu tortu, šaltais užkandžiais ir karšta koše. Skambant nuotaikingai muzikai aikštėje ėmė suktis šokėjų poros. Bendruomenės nariai ir svečiai dar ilgai bendravo, linksminosi, kartu aptarinėjo ateities planus ir džiaugėsi įgyvendintomis svajonėmis.

Šio renginio organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems šventės dalyviams ir svečiams už sveikinimus ir linkėjimus, už dovanas ir gerą nuotaiką. Už galimybę surengti gimtadienio šventę lenkeliškiai dėkingi rėmėjams: Raseinių kredito unijai, UAB DANSPIN, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininko pavaduotojui Arvydui Nekrošiui, Raseinių rajono savivaldybės Tarybos nariui Vaidui Kuzmarskiui, ūkininkams Dariui Peckui ir Birutei Andriulienei, Lenkelių bendruomenės narei Vitalijai Žuvelaitytei.

                              Lenkelių kaimo bendruomenės narė Jolanta Gudeikytė

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.