Panevėžio rajono žemdirbių susirinkimas

Vasario 7 d. Panevėžio rajono žemdirbiai turėjo puikią galimybę padiskutuoti su žemdirbių savivaldos ir valdžios institucijų vadovais ir atstovais, nes į diskusinį susirinkimą atvyko LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis, LR Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, LR Seimo narys Petras Nevulis, LR žemės ūkio ministras Andrius Palionis, NMA direktorius Aleksandras Muzikevičius.

„Laukia naujasis BŽŪP 2021-2027 m. laikotarpis, todėl turime jam deramai pasiruošti, planuoti veiklas, pasirengti naujiems iššūkiams ir ES reikalavimams. Dar šiais metais šalies valdžios atstovų laukia nelengvos derybos dėl naujos finansinės perspektyvos,  todėl šiandien puiki proga užduoti klausimus susirinkime dalyvaujančiam žemės ūkio ministrui, Seimo nariams, ne tik dėl perspektyvų žemės ūkio sektoriuje, bet ir dėl kaimo gyvybingumo”, – įžanginėje susirinkimo kalboje sakė S. Dimaitis.

Žemės ūkio  ministras A. Palionis informavo, kad ministerija sieks tiesioginių išmokų suvienodinimo, ir, kad Lietuvos žemdirbių tiesioginių išmokų už hektarą dydis turi pasiekti ES vidurkį – 259 Eur.

Ministras taip pat pažymėjo, kad numatoma didesnį dėmesį skirti smulkiems ir vidutiniams ūkiams, taip pat ūkiams, kurie gamina ekologišką produkciją.

Žemdirbiai turėjo klausimų ir dėl melioracijos, paraiškų vertinimo, patikrų ūkiuose vykdymo, klimato kaitos aktualijų ir kt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.