Parodos „Žalioji savaitė 2020“ Berlyne dalyvius maitins ir Lietuvos tautinio paveldo gamintojai

LR Žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) narė Lietuvos tautinio paveldo gamintojų ir kūrėjų asociacija (LTPGKA) šių metų sausio 17-26 d. Berlyne rengiamos tarptautinės maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės parodos „Žalioji savaitė 2020 “ dalyviams ir lankytojams pasiūlys paskanauti tautinio paveldo produktų.

 

Priminsime, kad Lietuvos tautinio paveldo produktai (TPP) žymimi specialiais ženklais. A kategorija žymimi produktai, kurių sukūrimo procese naudojama daugiau kaip 50 proc. rankų darbo, o B kategorijos ženklu žymimi produktai, artimi autentiškiems pavyzdžiams, bet sukurti naudojantis ir naujomis technologijomis. Tokius ženklus matys ir parodos Berlyne dalyviai. Ženkluose informacija pateikiama ne tik lietuvių, bet ir anglų kalba.

„Mums kilo idėja „Žaliosios savaitės 2020“ parodos lankytojus, kurie užsuks į Lietuvos ekspoziciją, maitinti pasinaudojant trumpąja grandine – nuo ūkininko iki vartotojo. Kreipėmės pagalbos į LR ŽŪR, kad mums pagelbėtų – rekomenduotų ūkininkus, kurie mums tieks kokybiškus žemės ūkio produktus, iš kurių mes ir gaminsime tautinio paveldo maisto produktus“, – pasakojo LTPGKA valdybos pirmininkė Jolanta Kubolienė.

Kokie patiekalai?

„Pavyzdžiui, barščiai su grybais, baravykų sriuba, parūkytos žvėrienos dešrelės, troškinti kopūstai, didžkukuliai, žemaičių blynai ir kiti patiekalai“, – atvėrė šiek tiek paslapčių J.Kubolienė.

Kas žaliavų tiekėjai?

Didžiąją įvairių daržovių dalį tieks ūkininkas Stanislovas Turba, raugintus agurkus – Juozas Girdzijauskas, raugintas daržoves ir raugintus vaisius – Lietuvoje žinomas Abukauskų ūkis, pieno produktus – Jasinevičių ūkis, didžiąją dalį mėsos gaminių tieks UAB „Cesta“, kalakutieną – Gintas Cimakauskas, o rūkytus gaminius tieks tautinio paveldo gamintojai UAB „Dora“ ir UAB „Kanrugėlė“.

Paroda Berlyne truks net dešimt dienų. Ne paslaptis, jog kai kurie Berlyno gyventojai kasmet parodoje apsilanko ne tiek dėl žemės ūkio bei maisto pramonės ekspozicijų, kiek norėdami paskanauti patiekalų, kurių bet kada panorėjęs Berlyne negausi. Lietuvos ekspozicija irgi turi prisiekusių gerbėjų būrį. Taigi kokios paklausos tikimasi Berlyne?

„Tai paaiškės jau parodos metu, tačiau mes numatėme, kad mažiausiai vieną kartą papildysime žaliavų atsargas. Manau, kad tarp populiariausių patiekalų bus žvėrienos (elnienos) dešrelės ir didžkukuliai“, – sakė J.Kubolienė.

Taigi parodoje bus realiai išbandyta, kaip įmanoma pasinaudoti trumpąja maisto grandine. Tarsi repeticija. Šis išbandymas labai svarbus ūkininkams – žaliavų tiekėjams. Juk žingsnis po žingsnio galime sukurti naują nišą tiek ūkininkams, tiek maisto produktų gamintojams. Pastarieji pasiruošę dalyvauti šioje grandinėje, tačiau reikia, kad ūkininkai garantuotų kokybiškų žaliavų tiekimą ilgą laiką. Vienas ar keli net stambūs ūkiai tiek žaliavų neužaugins, taigi išeitis – ūkininkai turi kooperuotis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.