Pasimėgaukite kaimu!

2017 m. gegužės 27-28 d. Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) nariai atvers savo duris miestui – lankytojams, pageidaujantiems pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog besidomintiems galimybe atostogas praleisti kaime.Tai ne tik unikali proga susipažinti su ūkininkų kasdiene veikla, bet ir savo akimis išvysti, kaip gimsta produktas, kuris patenka ant mūsų stalo: kaip rūkoma žuvis, kepama duona, veliama vilna ar lipdomi molio dirbiniai. Juk ne kiekvienas turime galimybę prisiliesti prie tikro lietuviško kaimo, savo rankomis išsikepti duonos ar įsigyti sveikų, tėviške kvepiančių produktų tiesiai iš ūkininkų ūkio.

Pamatę kaip gimsta produktas, sužinoję jo gamybos subtilybes „Atvirų durų kaime“ lankytojai galės įvertinti ūkininkų triūsą ir pastangas tiekti kokybiškus ir su meile pagamintus produktus bei užmegzti nuolatinį ryšį, kad maisto tiekimo grandinė būtų ne tik trumpa, bet ir patikima.

https://www.zur.lt/wp-content/uploads/2017/05/ADL_plakats_A4_LTweb.pdf

2017 m. gegužės 27-28 d. ūkiai bei kaimo turizmo sodybos atvers savo duris visiems, norintiems pasimėgauti kaimo siūlomomis pramogomis bei veiklomis, įsigyti jų užaugintų bei pagamintų produktų ar tiesiog besidomintiems galimybe atostogas praleisti kaime.

Lankytojų dėmesiui!!! Prieš atvykstant, su kiekvienu lankomo objekto šeimininku būtina susisiekti asmeniškai ir apie atvykimą pranešti!

Patarimai akcijos sodybų ar ūkių lankytojams:

 1. Išsirinkite sodybas ir ūkius bei suplanuokite savo maršrutą. Turėkite omeny, kad dažna kaimo turizmo sodyba, užsiimanti tik svečių apgyvendinimu, akcijų dienomis siūlo ir kitas pramogas, pvz. degustacijas, ekskursijas, orientacinius žaidimus ir t.t.
  2.      Atkreipkite dėmesį, kokiomis valandomis akcijos dienomis šeimininkai Jūsų lauks.
  3.      Būtinai praneškite apie savo vizitą ūkio ar sodybos šeimininkui! Siūlome Jums savo vizitą prieš apsilankant suderinti su šeimininkais, kad jie galėtų suplanuoti Jūsų priėmimą. Kontaktinę sodybų ir ūkių informaciją rasite skiltyje „Dalyviai“.
  4.      Pasiruoškite kelionei. Prisiminkite posakį – „Nėra blogo oro, yra tik netinkama apranga“. Todėl pasirūpinkite patogiais rūbais ir avalyne kelionei į kaimą.
  5.      Ūkiuose ir sodybose bus galimybė įsigyti kaimiškų produktų. Atsiskaitymai banko kortelėmis dažnuose ūkiuose ir sodybose yra neįmanomi, todėl turėkite grynųjų.
  Kad lengviau atrastumėte sodybas ar ūkius, naudokitės mūsų parengtu žemėlapiu, lankytinų sodybų GPS koordinatėmis ar Lietuvos kelių žemėlapiu.

Mėgaukitės Lietuvos kaimu!

Atvirų sodybų ir ūkių SĄRAŠAS LIETUVOJE.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos informacija