Pasitarimas dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros tvarkos pakeitimų

2022 m. balandžio 19 d.  Žemės ūkio rūmai organizavo nuotolinį informacinį renginį dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros tvarkos pakeitimų.

Primename, kad žiniasklaidoje buvo skelbiama apie galimą žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros paslaugų keitimo tvarką.

Renginio dalyviams buvo pristatytos galimų pokyčių priežastys bei tikslai, dalyviai diskutavo ar šios paslaugos perdavimas privačioms verslo įmonėms turėtų įtakos paslaugų kokybei ir kainai.

Renginyje aktyviai dalyvavo rajonų žemės ūkio skyrių atsakingi darbuotojai, ūkininkai, ŽŪR organizacijų atstovai.

Žiniasklaidoje skelbiama apie galimą žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros paslaugų teikimo reformą. Šiuo metu šias paslaugas teikia savivaldybės, tačiau perdavus jas privačioms verslo įmonėms tikėtina augtų teikiamų paslaugų kainos. Taip pat lieka neaiškios galimų pokyčių priežastys bei tikslai.

Išsamų pranešimą apie dabartinę tvarką ir savivaldybės atliekamus darbus dėl žemės ūkio technikos registravimo ir apžiūros padarė Skuodo rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Rozga.

ŽŪR vicepirmininkas ir Jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkas Vytautas Buivydas pabrėžė, kad tokios diskusijos yra labai aktualios ir svarbios. Tik tokių diskusijų pagalba informacija pasiekia kiekvieną suinteresuotą asmenį, todėl ŽŪR yra ir bus tas informavimo šaltinis, kviečiantis gauti informaciją, ja dalintis, diskutuoti ir teikti siūlymus. Svarbu ir tai, kad po kiekvienos diskusijos ŽŪR pateikia konstruktyvius siūlymus raštu atsakingoms institucijoms, ir kaip matote, tikrai rezultatų jau yra pasiekta ne vienas.

ŽŪR projektą „Žemdirbių savivaldos stiprinimas“ finansuoja Žemės ūkio ministerija.