Pavasario darbai Pasvalio rajono ūkininkų laukuose

„Dėl šalyje susiklosčiusios ypatingos padėties ir iškilusios grėsmės ne tik sveikatai, bet ir gyvybei, dauguma ūkininkų elgiasi atsakingai ir tinkamai laikosi karantino. Tačiau gyvenimas rajone tęsiasi ir ūkininkai vykdo laukų tręšimo darbus. Kaip žinia, šiems darbams kokybiškai atlikti reikalingos ir tik žinios,  ir atidumas. Taigi aktyviai konsultuoju ūkininkus ne tik telefonu, bet ir el. paštu, kartais pasidarome ir video konferencijas, kuriose diskutuojame kokias trąšas pasirinkti ir kokias normas taikyti šį neeilinį pavasarį”, – dalinasi darbais LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Pasvalio rajone dr. Laura Masilionytė.

Kaip informuoja L. Masilionytė, daug neaiškumų ūkininkams kyla dėl skystųjų (KAS) trąšų panaudojimo laikotarpio.  Pasikartojančios šalnos net iki -8 laipsnių didina pasėlių apdeginimo riziką, o šiuo metu jie ir taip stipriai sustresavę nuo šalčio ir atrodo tarsi  apdeginti.  O po tokios šiltos žiemos, kuomet vegetacija beveik nebuvo nutrūkusi, tiek žieminiams rapsams, tiek ir žieminiams kviečiams trūksta azotinės formos maisto. Didžioji dalis ūkininkų trąšas įsigijo prieš naujuosius metus. O šiuo metu, pabaigę ankstyvą pavasarinį tręšimą, pildo trąšų žurnalus bei jau pradeda ruoštis sėjos darbams.

Pasvalio rajone kai kurie ūkininkai jau pasėjo pupas. Kadangi šių metų pavasaris rajone yra neįprastai sausas, todėl ūkininkai skuba išnaudoti esamą drėgmę dirvoje.

Bendraujant su ūkininkais L. Masilionytė konsultuoja ir dalinasi žiniomis vasarinių javų sėjos klausimais. Ūkininkai dalinasi informacija, kokios sėklos likučių turi, tikrina sėklų daigumą ir konsultuojasi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.