Pirmieji verslumo įgūdžiai

„Geriausias pavyzdys jaunajai kartai – patirtinis mokymasis ir tiesioginis bendravimas su patirtį turinčiais ūkininkais, o jei dar juos į tai veda iš pašaukimo dirbantys pedagogai – tai neįkainojama dovana jų ateičiai“ – kalbėjo Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis.

Spalio 14 d. Žemės ūkio rūmų organizuojamoje mugėje „Kokybiškas maistas – sveikas žmogus ir aplinka!“  aktyviai dalyvavo ir savo rankomis užaugintas daržoves į mugę atvežė jaunieji ūkininkaičiai iš Rokiškio ir Pasvalio rajonų.

Jaunieji ūkininkaičiai aktyviai rengėsi dalyvauti mugėje ir Žemės ūkio rūmų organizuotame konkurse – „Daržovių paradas“, kurio tikslas – populiarinti žemdirbiškas veiklas vaikų ir jaunimo tarpe.

Konkurso vertinimo komisija, kuriai vadovavo Žemės ūkio rūmų l. e. p. Žemės ūkio technologijų skyriaus vedėja Renata Baltrušienė drauge su konsultante Agniete Švedaite bei Savivaldos organizatore Rokiškio rajone Lina Meilute – Datkūniene vertino jaunųjų ūkininkaičių konkursui pristatytus eksponatus. Vertinant eksponatus buvo atsižvelgiama į kompozicijos atitikimą konkurso nuostatams, kompozicijoje vyraujančių proporcijų dermę, kompozicijos išraiškingumą, kompozicijos natūralų kitoniškumą, kūrybiškumą, idėjos originalumą, estetiškumą.

Konkurso vertinimo komisija iš viso išrinko 5 kompozicijas, kurių autoriai buvo apdovanoti atminimo dovanomis.

Nominaciją „Be makiažo“ (už natūraliai gražiausią) laimėjo Skaistės Bajoriūnaitės kūrinys „Čipolinas“, nominaciją „Vos matyti…“ (už mažiausią) pelnė Gvido Rupštaičio „Pipiriukas“, nominaciją „Iki mėnulio ir atgal“ (už didžiausią) – Pauliaus Jasiūno „Rudens gėrybės“, nominaciją „Auksinė mintis“ (už originaliausią) – Žimantės Maliuškaitės kompozicija „Labas, čia aš“, nominaciją „Mįslė“ (už Lietuvoje rečiausiai auginamą) pelnė Eva Jasėnaitė su kompozicija „Linksmieji avinukai“.

Rokiškio ir Pasvalio jaunieji ūkininkaičiai aktyviai dalyvavo Žemės ūkio rūmų organizuotoje viktorinoje, kurią po seminaro „Kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų įtaka visuomenės sveikatai ir aplinkai“ organizavo dr. Edita Karbauskienė.

Rokiškio rajono jaunieji ūkininkaičiai mugės lankytojams surengė savo rankomis augintų daržovių parodą – pardavimą. Vaikus į mugę atlydėjo pedagogės – jaunųjų ūkininkų ratelių vadovės ir mokytojos iš pašaukimo – Aina Vilkauskienė, Rita Vaitiekauskienė, Simona Igaunienė.

Gausų būrį Pasvalio rajono jaunųjų ūkininkaičių į mugę atlydėjo pedagogės Lidija Augienė, Rima Jasėnienė, Lijana Kvedarienė, Ona Strazdienė ir Aušra Šamelienė.

„Vaikams dalyvavimas mugėje – puiki patirtis. Rengiantis mugei drauge aptariame kaip reikia eksponuoti savo produktą, kaip jį supakuoti, pateikti vartotojui, kaip pristatyti. Taip ugdomi vaikų verslumo įgūdžiai“ – kalbėjo Pasvalio r. vadovė Aušra Šamelienė.

Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis  dėkojo pedagogėms už prasmingą darbą, o vaikams už jų išmonę ir meilę žemės ūkiui. Pedagogės buvo apdovanotos padėkomis ir atminimo dovanėlėmis, o vaikai – Žemės ūkio rūmų atributika.

Mugę rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

[Best_Wordpress_Gallery id=”129″ gal_title=”2017_10_15_JU”]