Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai siūlo naujas krizės suvaldymo priemones

Varšuvoje susirinkę Prancūzijos, Vokietijos ir Lenkijos žemės ūkio ministrai sutarė, jog dabartinė situacija ES rinkose yra labai sudėtinga, ypač pieno ir kiaulienos sektoriuose. Nepaisant Europos Komisijos veiksmų, krizė vis gilėja, ypač pieno sektoriuje dėl paklausos ir pasiūlos disbalanso. Ministrai siūlo Komisijai parengti ir birželio mėnesį Europos Sąjungos ministrų tarybos posėdyje pristatyti papildomą finansinį pagalbos paketą.

Pieno sektoriui stiprinti ministrai siūlo išplėsti privataus sandėliavimo schemą, padidinti lieso pieno miltelių intervencinių pirkimų kiekius iki 350 000 tonų ir skirti lėšų remti savanorišką gamybos mažinimą. Kiaulienos sektoriuje siūloma aktyvuoti privataus sandėliavimo mechanizmą ir įkurti rinkos stebėjimų centrą. Taip pat siūloma padidinti de minimis pagalbos lygį iki 30 000 EUR, sukurti laikiną paramos schemą, susietą su gamybos mažinimu, įvertinti galimybę pradėti taikyti eksporto kreditus ir eksporto draudimo sistemą.

Ministrai taip pat atkreipė dėmesį, jog būtina stiprinti ūkininkų padėtį maisto grandinėje, kovoti su nesąžiningomis prekybos praktikomis.