Prasminga rokiškiečių iniciatyva

Ne paslaptis, kad koronavirusas šalyje pakoregavo gyvenimą: sustojo kai kurie verslai, visuomenėje kilo tam tikrų įtampų, neaiškumų dėl ateities ir kt. Tačiau džiugina tokioje sudėtingoje situacijoje startavusios iniciatyvos, kaip savanorystė, parama medikams, vienišiems, ligotiems ar materialiai sunkiai gyvenantiems žmonėms.

Trys aktyvios ir pilietiškos Rokiškio rajono moterys – Justina Daščioraitė, Laura Viduolytė-Pupelienė ir Lina Meilutė – Datkūnienė, kaip ir visada, taip ir šioje situacijoje ilgai nedelsė – susiskambino, aptarė veiksmų planą ir operatyviai ėmėsi veiksmų.

„Norėjome sukurti savo rajono vienišiems, ligotiems ar sunkiau gyvenantiems žmonėms šventę šventų Velykų proga. Taigi ėmėmės darbo – kreipėmės paramos į rajono įmones, ūkininkus, verslininkus. Viskas vyko labai operatyviai: pasidarėme asmenukes, su Kęstučio Puriuškio pagalba sukūrėme akcijos viešinimą ir pasiskelbėme socialiniuose tinkluose apie organizuojamą iniciatyvą. Žmonių, kuriems reikalingas dėmesys ir pagalba kontaktus gavome iš Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus. Šių žmonių skaičius buvo apie 110.  Kad turime rajone pilietiškų ir geranoriškų žmonių, neabejojome, bet kad akcijos metu surinksime ir išdalinsime per 3 tonas maisto produktų ir, kad vietoje planuotų aplankyti 110 adresatų aplankysime net per 200, tai tikrai nesitikėjome. Todėl galime didžiuotis savo rajono ūkininkais, verslininkais ir geros valios žmonėmis, kuriems visi drauge tariame AČIŪ“, – kalba LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone, viena iš iniciatyvos organizatorių Lina Meilutė – Datkūnienė.

Prie akcijos produkcija prisidėjo: UAB „Lašų duona“, Laimutės Sadauskienės individuali įmonė, UAB „Darola“, UAB „Rokiškio mėsinė“, AB „Rokiškio sūris“, UAB „Bajorų žuvis“, UAB „Vilroka“, ŽŪB „Audrupio paukštynas“, parduotuvė „Mėsos meistrai“, Nerijaus Liolio ledų gamybos įmonė, MB „RenMoto sport“. Produkcija prisidėjo ūkininkai Zoja Šukienė, Paulius Martinonis, Eimutis Savickas, Jurgita Kružintaitienė, Vidmantas ir Verutė Žinkos, Eligijus Kurklietis, Elena Baronienė, Romanas Pupelis.

Finansinę paramą skyrė: ūkininkai Almantas Šedys, Dainius Tijūšas, Tomas Davainis, Birutė Dapkienė, Vidmantas Meilus, taip pat asociacija „Rokiškio mamų klubas“, Edita Brūverė, Seimo narys Jonas Jarutis. Surinkta suma – 1200 eurų.

Už pagalbą tariame AČIŪ: Eglei Gnižinskaitei, Jūratei Puslienei, Algirdui Kuliui, Reginai Geviškienei, Dianai Gudeikienei, Justinai Šarkauskaitei, Valdui Adomoniui, Augučiui Tymukui, Vitai Mačiulienei, Kęstučiui Puriuškiui.

 

Iniciatyvos faktai:

Surinktos 3 tonos maisto produktų

Aplankytos visos 10 Rokiškio rajono seniūnijų

Dalinant maisto produktus nuvažiuota per 900 km

Ir visą šį darbą atliko 7 aktyvūs ir geranoriški rokiškiečiai: Lina Meilutė-Datkūnienė ir Marius Datkūnas, Laura Viduolytė-Pupelienė ir Romanas Pupelis, Justina Daščioraitė ir Renatas Jegorovas ir Eglė Gnižinskaitė.

„Neapsakomas jausmas daryti gerus darbus. Su kokia nuostaba ir netikėtumu kai kur buvome sutikti „Jūs čia rimtai? Nejuokaujat? Visa tai mums ir dovanai?“ Žmonių, kuriuos aplankėme, dėkingumo pilnos akys dar išliks ilgai atmintyje. Visas nuovargis, sukarti kilometrai ir vėlus grįžimas į savo namus po akcijos atsipirko, kai aplankyti žmonės tardavo „mes būtinai už jus pasimelsime“. Tebūnie tai bus malda už visus, kurie daro gerus darbus. Iniciatyvas galime daryti kiekvienas. Gal ne tokias dideles, gal svarbu pasirūpinti šalia esančiu, kuriam reikalinga pagalba ne tik karantino metu, ar prieš šventes. Gal visai greta mūsų yra sunkiai gyvenančių žmonių, senelių, vienišų ar neįgalių žmonių. Svarbiausia – nebūkime abejingi“, – sako L.Meilutė – Datkūnienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.