Raseinių rajono konkursantai

Raseinių rajone vyko ūkininkų, dalyvaujančių ,,Metų ūkis 2019“ konkurse rinkimai. Per dvi savaites, komisija, kuriai priklauso Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų savivaldos organizatorė Skaidrutė Žuvelaitienė, aplankė 10 Raseinių rajono ūkių.

„Įvertinti ūkius tikrai nelengva užduotis, todėl, kad mūsų rajono žmonės labai darbštūs ir puoselėja savo ūkius kaip įmanydami, rūpinasi augalais ir gyvuliukais, puoselėja gėlininkystę. Dvi dienas komisijos nariai lankė rajono ūkininkų ūkius ir gėrėjosi išpuoselėtais javų, žirnių, pupų laukais, grožėjomės gėlininkystės ūkyje su meile puoselėjamomis gėlėmis. Tikrai kiekvienas aplankytas ūkis vertas prizo, bet deja prizinės vietos tik trys. Kas tie laimingieji prizininkai, paskelbsime rajono rudens šventėje, kuri tradiciškai organizuojama kiekvienais metais rugsėjo mėnesį”, – dalinasi įspūdžiais ir mintimis Skaidrutė Žuvelaitienė.

Ūkininkas Vytautas Butkus, dirbantis 200 ha, ūkis ekologinis.

Edita ir Tadas Galinaičiai puoselėja 115 ha augalininkystės ūkį (žemiau nuotraukoje T.Galinaitis trečias iš kairės).

Dalia ir Vytautas Ročkai dirba 580 ha ir turi pieno ūkį (nuotraukoje žemiau: pirmas iš dešinės Vytautas Ročka)

Vida Dambrauskienė užsiima augalininkyste 436 ha ir jau džiaugiasi nauju derliumi (žemiau nuotraukoje: V. Dambrauskienė pirma iš dešinės)

Gintarė ir Valdas Bartkėnai užsiima augalininkyste 250 ha ir džiaugiasi pasistatę grūdų džiovyklą (nuotraukoje žemiau: antras iš dešinės V. Bartkėnas)

Galina ir Mykolas Hofertai užsiima augalininkyste savo 240 ha ūkyje ir didžiuojasi gražiu grūdinių kultūrų lauku (nuotraukoje žemiau: antras iš dešinės M.Hofertas).

Jūratė ir Šarūnas Špalovai 1 ha žemės užsiima gėlininkyste (nuotraukoje žemiau: J. ir Š. Špalovai dešinėje)

Alma ir Petras Žiliai turi 100 ha žemės ir užsiima pienine bei mėsine galvijininkyste (nuotraukoje žemiau: ūkininkė A. Žilienė dešinėje)

Jūratė ir Arvydas Trumpiai turi 50 ha ir užsiima pienininkyste (nuotraukoje žemiau: dešinėje A.Trumpius)

Martynas Garbaliauskas, turintis 103 ha žemės užsiima augalininkyste (nuotraukoje žemiau: antras iš dešinės M.Garbaliauskas)

Raseinių rajono konkurso „Metų ūkis 2019“ konkurso komisijos pirmininkas – Lietuvos ūkininkų sąjungos Raseinių skyriaus pirmininkas Rimas Gunevičius, nariai: Raseinių rajono savivaldybės Kaimo plėtros ir žemės ūkio skyriaus vedėja Lina Čėsnienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Raseinių biuro vedėja ir LŪS Raseinių skyriaus vicepirmininkė Vida Mankuvienė, LR ŽŪR savivaldos organizatorė ir LŪS Raseinių skyriaus vicepirmininkė Raseinių rajone Skaidrutė Žuvelaitienė.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.