Rokiškėnų iniciatyvos, dalyvaujant projekte „Augink ir TU!”

Rokiškio lopšelyje-darželyje „Pumpurėlis“ daug dėmesio skiriama pažintinei veiklai su žemės ūkiu, kad mažieji auklėtiniai žinotų, iš kur ant stalo atsiranda daržovės, grūdai, vaisiai, kiti maisto produktai.

Padedami mokytojų, vaikučiai sėja, sodina, ravi, stebi kaip jų augaliukai auga, žydi, subrandina derlių. Tai, ką vaikai užaugina savo darželio šiltnamyje, mielai ragauja, dalinasi įspūdžiais ir stebisi, kaip iš mažo daigelio išauga raudonskruostis pomidoras, ar žaliasis agurkas…

Darželyje yra įrengtas ir vabzdžių „viešbutis“, kurio gyventojų gyvenimą su dideliu susidomėjimu stebi auklėtiniai. Kiekvienais metais darželyje įgyvendinamos vis naujos idėjos, o šiais metais buvo atnaujintos trys pakeliamos lysvės, kuriose mažųjų pažintinei veiklai pasėti linai, kukurūzai ir kviečiai.

***

Gegužės 18 d. Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ auklėtiniai paminėjo tarptautinę žavėjimosi augalais dieną, dar vadinamą „Augalų Žavadieniu“. 

Rokiškio lopšelio-darželio „Varpelis“ bendruomenė aktyviai įsijungė į respublikinį projektą „Augalų žavadienis“, kurį inicijavo Kupiškio vaikų lopšelis-darželis „Obelėlė“. Šios iniciatyvos tikslas – kuo daugiau žmonių visame pasaulyje paskatinti žavėtis augalais, kalbėti apie augalų reikšmę mūsų kasdienybėje – nuo žaliosios aplinkos iki maisto, nuo ekologijos iki miškų ir net tokių ne maisto produktų kaip popierius, mediena, chemikalai, vaistai.

Numatyto renginio metu lietaus lašai stukseno į darželio langus, todėl vaikų ir žiedų pavasario šventė, laikantis Covid-19 pandemijos nustatytų sąlygų, vyko meninio ugdymo salėje. Pravėrus salės duris, akys džiaugėsi pavasario gaiva – stalai nubarstyti, tarsi nulyti, gėlių žiedais, pintinės pripildytos jaunų gėlių daigelių, laukiančių rūpestingų vaikų rankų. Vaikus pasitiko šventės šeimininkės – gėlių fėjos:  neformaliojo ugdymo mokytoja N. Adamonienė, meninio ugdymo mokytoja I. Šablinskienė ir IU mokytoja I. Švelnienė.

„Augink ir tu“ komanda aktyviai bendradarbiavo su Rokiškio rajono ūkininke Katerina Trukšniene, kuri dovanojo gėlių daigelius. Ši akcija – tai viena iš Lietuvos Žemės ūkio rūmų, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos ir Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos projekto „Augink ir tu“ dalių. Renginio metu, gėlių daigeliai buvo perduoti darželio grupių vaikams. Mažieji projekto dalyviai vardijo gėlių pavadinimus, su kuriais juos supažindino auklėtojos. Priešmokyklinių grupių vaikai entuziastingai apsvarstę, kur galėtų gėles sodinti, atsakingai įsipareigojo, daigelius prižiūrėti ir jais papuošti darželio aplinką.

Renginio metu skambėjo muzika, šokio ritmu sukosi vaikai ir žiedai. Vėliau šventės dalyviai buvo pakviesti į „Kūrybines dirbtuvėles“. Čia vaikai, pasiskirstę į komandas užsiėmė įtraukiomis veiklomis: kūrė mandalas, gėlių puokštes, puošė sukneles ir marškinėlius. Vaikų nuotaika buvo darbinga, bet tuo pačiu ir džiaugsminga. Šypsojosi gėlės puokštėse, surinktos vaikų rankomis. Linksmai švytėjo mažųjų akys, matydamos, kokie gražūs gėlių žiedų antspaudai išlieka baltoje drobėje. Vaikų darbeliais buvo papuošti darželio kabinetai.

„Priminsime, kad projektas „AUGINK IR TU!“, inicijuotas Lietuvos žemės ūkio rūmų, drauge su Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga bei Rokiškio rajono ūkininkų sąjunga startavo 2021 m. kovo 1 dieną. Džiaugiuosi, kad mūsų rajone yra tokių pasišventusių pedagogų, kurie sudaro tinkamas sąlygas vaikams susipažinti su žemės ūkio darbais. Tikiuosi, kad vaikučių dalyvavimas konkurse tikrai turės įtakos tolimesniame jų gyvenime, nes jau nuo mažens ugdoma meilė darbui, žemei, savo kraštui. Dėkojame geranoriškiems rajono ūkininkams, kurie ne tik supažindina su savo darbu, bet dar ir dovanų vaikams dovanoja. Tai puikūs gražios draugystės pavyzdžiai. O kas gali žinoti, gal būtent iš šio būrelio narių išaugs darbštus mūsų rajono ūkininkas?“, – sako LR ŽŪR Savivaldos organizatorė, LJŪJS vicepirmininkė, Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Lina Meilutė – Datkūnienė.