Rokiškėnų veikla karantino sąlygomis

LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė – Datkūnienė dalinasi pastarųjų savaičių darbais, bendradarbiavimu su kaimo bendruomenėmis, savivaldybe ir kilusiomis kilniomis savitarpio pagalbos idėjomis.

„Bendraujame telefonu ir kitomis nuotolinio bendravimo priemonėmis. Ūkininkai elgiasi atsakingai: laikosi saugumo reikalavimų, atstumo, dėvi kaukes, pirštines, stengiasi kuo mažiau lankytis viešose vietose. Ūkininkai tręšia laukus ir organizuoja kitus būtinus darbus. Kreipiasi ūkininkai dėl laikinų kelio ženklų panaikinimo, kur dėl gamtinių sąlygų buvo ribojamas eismas ir buvo leidžiama važiuoti transportui tik iki 8 t.  Taip pat ūkininkai kelia klausimą dėl mineralinių trąšų saugojimo sandėliuose ilgesnį laiką reikalavimo. Ūkininkai galvoja, kad reikalavimas laikyti trąšų didmaišius ant padėklų, yra pertektinis“, – sako L. Datkūnienė.

Grupelė iniciatyvių rajono žmonių kreipėsi į ūkininkus, įmones, kurios gamina maisto produktus, kad paaukotų produktų sunkiai besiverčiančioms šeimoms, savarankiško gyvenimo namų gyventojams, daugiavaikėms šeimoms.

„Bendradarbiaujame su rajono Socialinės paramos ir sveikatos skyriumi ir ieškome galinčių paremti, kad gautą paramą padalintume tiems, kuriems ji šiandien labiausiai reikalinga. Privalome pasirūpinti rajone gyvenančiais vienišais, ligotais, žmonėmis, – kalba L. Datkūnienė.

Rokiškio rajono Juodupės miestelio bendruomenė šiais metais yra tapusi mažąja Lietuvos kultūros sostine. Ta proga rajone buvo suplanuota daug įdomių renginių, tačiau esama situacija pakoregavo  renginių grafikus, todėl gimė naujos, šiai dienai aktualios, iniciatyvos. Štai UAB  „Juodupės papartis“ pradėjo siūti apsaugines kaukes, chalatus ir kombinezonus, kuriuos savivaldybė perka savo įmonėms, kurioms būtina tęsti darbą. Šiandien šių priemonių poreikis rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, yra didžiulis.

„Turime ir dar vieną iniciatyvą – neturintiems galimybių Juodupės gimnazijos mokiniams padovanoti planšetinius ar  nešiojamus kompiuterius, išmanius telefonus ir modemus, kad būtų užtikrintas mokymosi procesas nuotoliniu būdu. Su bendruomenės narių ir TELE – 2 pagalba dovanosime 20 SIM kortelių su neribotu internetu, kurios bus išdalintos vaikams, kuriems šios priemonės būtinos mokymuisi namuose“, – sako LR ŽŪR Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.