Rudens švenčių maratonas: nuo Kaišiadorių iki Rietavo

Ruduo – gėrybių metas, kai savo užaugintu derliumi renkasi pasidžiaugti žemdirbiai, tautodailininkai ir amatininkai kviečia pasigrožėti savo dirbiniais, o kulinarinio paveldo puoselėtojai – paragauti tradicinių lietuviškų patiekalų. Rugsėjo 28 d. į rudens gėrybių muges-šventes organizavo Kaišiadorių, Šilalės, Šilutės ir Rietavo savivaldybės.

„Rudens kraitė“ Kaišiadoryse

Kaišiadoryse, į Teofiliaus Matulionio aikštėje susirinkusius derliaus šventės „Rudens kraitė“ svečius ir dalyvius kreipėsi Lietuvos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) vicepirmininkas Algis Baravykas. Sveikindamas žemdirbius su didelių rudens darbų pabaigtuvėmis, A.Baravykas linkėjo ūkininkams ryžto ir kantrybės, nes žemės ūkio sektorius kasdien susiduria su naujais iššūkiais ir reikalavimais.

LR ŽŪR vicepirmininkas A.Baravykas įteikė padėkas Genovaitei Verbickienei, Kaišiadorių rajono savivaldybės Rumšiškių seniūnijos žemės ūkio specialistei, už nepriekaištingą žemdirbių konsultavimą, nuoširdų jų interesų atstovavimą ir atsidavimą savo darbui; Aleksandrai ir Jonui Kupčinskams, Kaišiadorių rajono ūkininkams, už darbštumą ir kantrybę vystant ekologinį ūkį; Danutei ir Marijonui Zelenkauskams, Kaišiadorių rajono ūkininkams, už darbštumą ir kantrybę vystant ekologinį ūkį.

Šventėje veikė kūrybinė erdvė vaikams „Vėjų fėjos“, o susirinkusius linksmino ansamblio „Jonis“ gyvo garso koncertas.  

Žemdirbių šventė prie Šilalės kultūros namų

Į šventę gausiais susirinkusius šilališkius ir svečius sveikino LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis ir LR ŽŪR savivaldos organizatorė Birutė Dromantienė.

„Derliaus gėrybėmis nukrauti stalai, išradingai  išpuošti kiemeliai, gera nuotaika ir emocijos, liudija apie lietuvių darbštumą, meilę gimtajam kraštui ir žemei. Smagu ir gera matyti kaimo žmones, auginančius kasdienę duoną ir mokančius nuoširdžiai linksmintis, gebančius išradingai pristatyti savo pagamintą produktą, ir be abejo, pavaišinti svečius”, – sakė LR ŽŪR direktorius. S.Dimaitis įteikė LR ŽŪR pirmininko Arūno Svitojaus padėkas Zitai ir Albinui Jančiauskams, Šilalės rajono ūkininkams, už novatorišką mišraus ūkio plėtojimą ir pasiektus puikius rezultatus; Justinai ir Rimantui Rupšiams, Šilalės rajono ūkininkams, už pažangų ūkininkavimą ir mėsinių galvijų bandos didinimą; Danutei ir Andriui Rupšiams, Šilalės rajono ūkininkams, už pažangų ūkininkavimą ir mėsinių galvijų bandos didinimą; Dovilei ir Tomui Vindžigalskiams, Šilalės rajono ūkininkams, už pieno ūkio plėtojimą ir pasiektus puikius rezultatus.

Šventės dalyvius ir svečius nuoširdžiai sveikino Šilalės rajono meras Algirdas Meiženis, Žemės ūkio skyriaus vedėjas  Algimantas Olendra.

Šventėje koncertavo Šilalės kultūros centro „Padkava” kolektyvas, vyko žemės ūkio technikos ir gyvūnų paroda, Šilalės jaunimo organizacijų Apskritasis stalas organizavo akciją „Ištiesk gerumo ranką gyvūnams“,  vyko šakočio kepimo edukacija, adrenalino atrakcionas „Susigauk žuvį pats“, sviestmušių varžytuvės „Geriausias sviestmušys 2019“, mažiesiems šventės lankytojams buvo organizuota edukacinė programa „Moliūgėlio šypsena“, o Šilalės miesto aikštėje vyko Lietuvos galiūnų čempionato finalas.

Rietavo miesto  Mykolinių šventė,  skirta Žemaitijos metams paminėti

LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis ir Savivaldos organizatorė Birutė Dromantienė, pasveikinę ūkininkus, šventės dalyvius ir svečius įteikė padėkas Jonui Kuzminskui, ŽŪK „Pieno gėlė” direktoriui, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų sąjungos „Kooperacijos kelias” valdybos pirmininkui už aktyvų dalyvavimą žemdirbių savivaldos darbe; Valerijai Stancelienei, Rietavo savivaldybės ūkininkei, už nuoširdų darbą, drąsias idėjas ir inovacijų diegimą ūkyje; Giedrei ir Erlandui Jazdauskiams, Rietavo savivaldybės jauniesiems ūkininkams, už jaunatvišką ryžtą vystant mėsinių galvijų ūkį.

Visus šventės svečius ir dalyvius pasveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Šventė prasidėjo Mykolinių metturgio ir seniūnijų kiemelių atidarymu, o pasveikinus šauniausius savivaldybės ūkininkus ir gražiausių sodybų savininkus prasidėjo liaudiškos muzikos kapelų koncertas „Grok, armonika, grok“, kurioje dalyvavo Marijampolės kultūros centro kantri kapela „Jovarai“, Šilalės kultūros centro Bijotų laisvalaikio salės liaudiškos muzikos kapela „Bijotaičiai“, Rietavo savivaldybės kultūros centro liaudiškos muzikos kapela „Subata“ , Latvijos Saldus savivaldybės „STROPS“, o vakarinėje koncerto programoje renginio dalyvius linksmino Monika Marija, Linas Adomaitis, Vidas Bareikis.

Šilutės rajono Mykolinių ir ūkininkų šventė šurmuliavo Žemaičių Naumiestyje

Čia šventė prasidėjo sportinėmis varžybomis ir kraštiečių sueiga, kur  muziejuje buvo atidaryta paroda „Ūkininkų veikla XIX-XX a.“.

Šventėje vyko tautodailininkų ir amatininkų edukacijos,  piemenukų pučiamųjų instrumentų pasirodymas, veikė keramikos studija, o ūkininkai pristatė savo kiemelius, gausiai nukrautus rudens gėrybėmis, vyko ūkininkų kiemelių lankymas, o patys drąsiausi žemaičiai galėjo pasivaržyti kopūstienės virimo varžybose.

Šventės dalyviai ir svečiai galėjo pasivaikščioti specialiai šventei įkurtomis gatvėmis – Pieno alėja, Grūdų gatve, Mėsos skveru ir Sodų taku.

Ūkininkų išradingumas ir vaišingumas stebino visus: šventės lankytojai buvo vaišinami kopūstiene, šiupiniais, šviežiai išsuktu sviestu su namine duona,  karštomis bulvėmis su kastiniu, medumi, obuoliene, arbata, sūriais ir kt. Visi, kas lankėsi šventėje, galėjo nusipirkti rūkytų mėsos gaminių, naminės duonos, medaus, vaistažolių, žolelių arbatų, pynes česnakų ir svogūnų. 

LR ŽŪR direktorius Sigitas Dimaitis ir Savivaldos organizatorė Birutė Gustienė, pasveikinę rajono žemdirbius ir šventės dalyvius, įteikė padėkas Onai ir Petrui Petrošiams, Šilutės rajono ūkininkams, už bitininkystės puoselėjimą ir patirties perdavimą jaunajai kartai; Daivai ir Vytautui Alminauskams, Šilutės rajono ūkininkams, už pavyzdingai tvarkomą ir plėtojamą mėsinių galvijų veislių ūkį bei nuoširdų bendradarbiavimą; Aldonai Valdžienei, Šilutės rajono ūkininkei, už pavyzdingą ūkininkavimą, mišraus ūkio plėtrą ir sėkmingą pieno produktų gamybą; Rimai ir Vytautui Vyšniauskams, Šilutės rajono ūkininkams, už jaunatvišką ryžtą imtis žemės ūkio veiklos ir pavyzdingai tvarkomą ūkį; Anicetai Skurdelienei, Šilutės rajono ūkininkei, už pavyzdingą ūkininkavimą, mišraus ūkio plėtrą ir sėkmingą pieno produktų gamybą.

Nuoširdžius sveikinimus šventės dalyviams ir svečiams tarė rajono meras Vytautas Laurinaitis.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.