S. Dimaitis: „Būtina šviesti ir skatinti visuomenę vartoti vietinius produktus"

Spalio 14 d. Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininkas Sigitas Dimaitis drauge su visais mugės  „Kokybiškas maistas – sveikas žmogus ir aplinka!“ dalyviais perkirpo juostą ir paskelbė mugės atidarymą.

Mugės, kurią organizavo Žemės ūkio rūmai, o rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija tikslas  – šviesti visuomenę, populiarinti ir skatinti vartoti Lietuvoje užaugintus kokybiškus žemės ūkio ir maisto produktus.

„Lietuvos ūkininkai pagamina puikią produkciją, o jei dar ji yra ekologiška ir atitinka reikalavimams, ar yra nacionalinės kokybės produktas – tai puikiausia galimybė vartotojams pirkti kokybišką Lietuvoje užaugintą produktą. Deja, tenka apgailestauti, kad Lietuvos vartotojai mažai žino apie ekologiškos ir nacionalinės kokybės produktus, jų ženklinimą, pranašumą prieš kitus maisto produktus, ar įvežtus iš užsienio“ – pažymėjo S. Dimaitis.

Mugėje dalyviai pristatė ekologiškų ir nacionalinės kokybės produktų įvairovę: daržovės, prieskoniniai augalai, bitininkystės produktai, vaistažolės, šalto spaudimo aliejai iš kanapių, linų, rapsų, saulėgrąžų, žolelių mišiniai, uogos, vaisiai, javai, avininkystės produkcija, galvijininkystės produkcija, žalia mėsa ir rūkyti mėsos gaminiai, pieno produktai, saulėgrąžų ir žirnių daigai, uogienės, džemai, sirupai, sultys, obuolių sūriai, vaisių – uogų saldainiukai, burokėlių, moliūgų, lapinių kopūstų traškučiai, svarainiai.

Mugės metu vyko seminarai „Kokybiškų žemės ūkio ir maisto produktų įtaka visuomenės sveikatai ir aplinkai“. Seminarus vedė Žemės ūkio rūmų konsultantė dr. Edita Karbauskienė. Po seminarų buvo organizuotos viktorinos, ekologiškų maisto produktų degustacijos.

Mugės metu buvo apdovanota Rokiškio rajono ūkininkė, laimėjusi Žemės ūkio rūmų organizuotą fotokonkursą ir tapusi mugės veidu – Birutė Dapkienė.

Birutės Dapkienės konkursui atsiųsta fotonuotrauka puikavosi ant kvietimo į mugę, kuris buvo viešinamas plakatuose, švieslentėje gatvėje bei Žemės ūkio rūmų interneto svetainėje bei socialiniame tinkle. Ūkininkė B. Dapkienė buvo apdovanota specialiai įsteigtu prizu.

Žemės ūkio rūmų vertinimo komisija, kuriai pirmininkavo Žemės ūkio rūmų l. e. p. Žemės ūkio technologijų skyriaus vedėja Renata Baltrušienė, ir narės Agnietė Švedaitė ir Lina Meilutė – Datkūnienė vertino mugėje prekiaujančius ekologiška ir nacionalinės kokybės produkcija ūkininkus bei skyrė jiems specialias nominacijas.

Originaliausiai apipavidalintos prekybos vietos nominaciją laimėjo Pilnų namų bendruomenė, Originaliausiai pateiktos produkcijos – Stragių ūkis, Geriausiai išviešinto ekologinės gamybos produkto – UAB „Jadvygos žolės“, Geriausiai išviešinto nacionalinės žemės ūkio ir maisto kokybės produkto – Vytautas Keršys, Vaišingiausiu mugės dalyviu tapo kooperatyvas „Eko Žemaitija“, Jauniausios mugės dalyvės titulas atiteko Virginijai Zaborskaitei, Vyriausio mugės dalyvio nominacija apdovanotas 72 metų dalyvis Jonas Račickas, Originaliausio produkto pakuotės nominacija atiteko Laimonui Galvonui, Geriausios viešinamos asociacijos, kuriai priklauso dalyvis, titutas atiteko Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos nariui Algirdui Salykliui, Geriausiai viešoje erdvėje pristatantis savo produkciją dalyvis tapo Edmundas Henrikas Jastramskas.

Visi nominantai buvo apdovanoti specialiomis dovanomis, o visiems mugės dalyviams už dalyvavimą įteiktos Žemės ūkio rūmų padėkos.

„Tokios mugės labai reikalingos. Jos turi būti organizuojamos kasmet, jų metu reikia mokyti žmones atpažinti kokybišką, ekologišką ir nacionalinės kokybės produktą. Taip pat būtina skatinti lietuvaičius vartoti vietinės kilmės produktus“ – kalbėjo mugės dalyvė Janina.

Mugę rėmė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija

[Best_Wordpress_Gallery id=”130″ gal_title=”2017_10_15_Eko_5″]