S. Dimaitis: džiugina ne tik ūkininkų žinios, bet ir bendrystės jausmas

Sausio 6 d. – kai pasaulis švenčia Trijų karalių – išminčių dieną, Rokiškyje susirinko aštuonių seniūnijų sumaniausi ūkininkai dalyvauti Protų mūšyje. Renginį organizavo Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė – Datkūnienė.

„Šventinį Protų mūšį sudaro trys etapai: pirmasis ir antrasis etapai sukurti specialiai ūkininkams, kuriuose parinkta po 30 klausimų augalininkystės ir gyvulininkystės temomis. Tačiau lemiamas turas, kurio metu išaiškės nugalėtojai sudarytas iš 10 klausimų, tarp kurių bus klausimų ir iš Žemės ūkio rūmų istorijos, asociacijų veiklos “ – kalbėjo rengnio organizatorė L. Meilutė – Datkūnienė.

Susirinkusius į Protų mūšį sveikino ir sėkmės linkėjo Žemės ūkio rūmų pirmininko pareigas laikinai einantis Sigitas Dimaitis, Seimo narys Jonas Jarutis bei Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis.

Ūkininkų teisingus atsakymus skaičiavo komisija: Rokiškio rajono Žemės ūkio skyriaus vedėja Jolanta Jasiūnienė, Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos pirmininkė Dalia Lūžienė-Malijonienė bei sekretorė Jurgita Kavaliauskienė. Komisijos narės prisipažino, kad pačios ne į visus klausimus būtų atsakę teisingai, jei neturėtų teisingų atsakymų sąrašo. Tai dar kartą paliudija, kad mokytis, siekti žinių ir tobulėti – tiesiog neišvengiama būtinybė.

Renginio organizatorė L. Meilutė – Datkūnienė sakė – „Objektyvumo dėlei iš anksto komisija nežinojo nei paruoštų klausimų, nei atsakymų. Teisingų atsakymų lapai bus išduoti, tik tada, kai surinksime iš komandų atsakymus“.

Pirmąją vietą Protų mūšyje iškovojo Obelių seniūnijos komanda, atrąją – Juodupės seniūnijos ūkininkai, o trečiąją – Pandėlio seniūnijos ūkininkų komanda.

Nugalėtojams simbolines dovanas įteikė Seimo narys Jonas Jarutis ir Sigitas Dimaitis.

„Džiugina ne tik ūkininkų žinios, bet ir aktyvumas – sakė S. Dimaitis, – ūkininkams būtinas turiningas ir prasmingas laisvalaikis“.

Apdovanojimus užbaigė vokalisčių Editos Kumpauskaitės ir Viktorijos Krivickaitės koncertas.

Po renginio ūkininkai dalinosi įspūdžiais, domėjosi teisingais atsakymais ir šnekučiavosi prie kavos puodelio. Džiugino susirinkusiųjų entuziazmas ir įsivyravusio azarto nuotaikos. Laimėjusieji stebino išradingumu kaip pasidalinti iškovotąjį prizą – pilnutėles vaisių pintines. Vieni savo iškovotą prizą nusprendė padovanoti daugiavaikei šeimai, kiti – tarėsi susitikti drauge po ūkio ruošos darbų prie bendro stalo. Štai čia ir atsiskleidžia tikroji bendrystė ir draugiškumas, noras palaikyti vienam kitą, ar padėti silpnesniam.

„Džiaugiuosi, kad Proto mūšio estafetę perėmė rokiškėnai. Dar 2016 m. gale organizavome tokį renginį Panevėžyje, kuriame dalyvavo 11 seniūnijų. Smagu, kai geras pavyzdys užkrečia“ – džiaugėsi pavykusiu renginiu Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Panevėžio rajone Danguolė Kuzmienė.

„Labai džiaugiuosi renginiu, todėl, kad pavyko pasiekti būtent šių tikslų: praskaidrinti ūkininkams kasdienybę, sutelkti bendram tikslui ir įkvėpti pozityvumo“ – po renginio sakė L.Meilutė – Datkūnienė.