Sėkmingi projekto „Užaugink Mamytei gėlę” rezultatai

Rokiškio jaunųjų ūkininkų būrelio ,,Daigelis“ nariai dar prieš mėnesį su entuziazmu priėmė kvietimą dalyvauti daigelių auginimo akcijoje „Užaugink Mamytei gėlę“.

Tada antrokai drauge su auklėtoja Renata Kiburiene pasėjo ūkininko Tolvydo Neniškio dovanotas sėklas, ūkininkės Elenos Baronienės dovanotus pelargonijų daigelius. Auginti ir prižiūrėti daigelius jauniesiems ūkininkaičiams padėjo klasės auklėtoja Ramutė Vaičėnienė ir mokytoja Irena Putkienė.

„Daigelius auginome ir rūpestingai prižiūrėjome, o likus savaitei iki Motinos dienos klasėse užvirė darbas: kūrėme sveikinimo atvirutes mamoms, dekupažavome vazonus, į kuriuos sodinome užaugintus augalėlius ir džiaugėmės darbo rezultatais. Jaunieji ūkininkaičiai savo Mamas, močiutes ir Pandėlio gimnazijos mokytojas Motinos dienos proga pasveikino savo rūpesčiu ir darbu užaugintais petunijų, pelargonijų, dekoratyvinių saulėgrąžų daigeliais. Ši akcija – viena iš Žemės ūkio rūmų, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos bei Rokiškio rajono ūkininkų sąjungos projekto „Augink ir tu“ dalių. Iš vaikų akių aiškiai pastebėjome, kad rezultatai nustebino net juos pačius“, – sako Jaunųjų ūkininkų būrelio ,,Daigelis“ vadovė Irena Veikšrienė.

Rokiškio lopšelio -darželio „Varpelis“ „Smalsutės sodelis“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja Ina Švelnienė  taip pat dalinasi įspūdžiais iš vaikų naujomis patirtimis auginant pavasarinius daigelius. „Visi, laukdami šiltesnio oro, pavasarinius darbus pradėjome grupėse. Šiais metais panaudojome netradicines daigyklas: vyresnieji idėjų ieškojo enciklopedijose, internete, o mažieji ėmėsi darbelių drauge su pedagogėmis. Visi dirbome drauge ir nekantriai laukėme rezultato, kuriais šiandien galime pasidalinti. Vaikai iš prigimties tyrinėtojai, aktyviai ieškantys informacijos apie juos supančią aplinką. Mūsų pažintis su daigeliais prasidėjo nuo mažos sėklytės, kurią sėjome visi drauge. Stebėjome vaikų su smalsumu laukiamų rezultatų laukimą. Tokia patirtis ir pirmoji pažintis su augmenijos pasauliu ne tik ugdo darbštumą, atsakomybės jausmą, bet skatina vaiko smalsumą, kantrybę, suteikia žinių. Tai patirtis, kuri veda vaikus prie natūralaus aplinkos pažinimo“.