Sėkmingi ūkiai – geriausias stimulas pasinaudoti KPP teikiama parama

Sėkmingi ūkiai, pasinaudoję Kaimo plėtros programos (KPP)priemonėmis – tai geriausi pavyzdžiai ir kitiems ūkininkams drąsiai dalyvauti KPP priemonėse.

Kelmės r. Vytauto Barkausko mėsinių galvijų Limuzinų veislininkystės ūkis –  vienas pažangiausių ūkių Lietuvoje. Ūkininkas pasinaudojo Kaimo plėtros programos parama ir įsigijo aukštos veislinės vertės bulių iš Prancūzijos, taip pat investavo  į modernų traktorių, pašarų ruošimo techniką, atnaujino ganyklas, atliko pastatų rekonstrukciją. Vytautas yra Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos prezidentas. Džiugu, kad ūkininkas supranta mokymosi ir nuolatinio tobulėjimo naudą, todėl Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos organizuojamos veislinių gyvūnų parodos sulaukia daug susidomėjusiųjų, nes čia – ir naujovės, ir žinios, ir geroji patirtis, kuria taip gera pasidalinti su kolegomis. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacija dalyvauja Lietuvos žemės ūkio rūmų projekte „Gyvulio prekinės vertės didinimas, taikant naujus pardavimo būdus“, kuris įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama EIP veiklos grupėms kurti ir jų veiklai vystyti“. Tai ne tik inovacijos, bet ir naujos patirtys bei dalinimasis geraisiais pavyzdžiais. Kviečiame ir Jus pasinaudoti Kaimo plėtros programos teikiamomis galimybėmis.

Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos narys Justinas Petrutis taip pat pasinaudojęs KPP parama plečia ūkį ir pažymi, kad dalyvavimas ES projektuose suteikia daug platesnes galimybes ir perspektyvas, ypač jaunam žmogui. „Todėl, jei tik yra galimybė, neturėtume delsti veikti. Labai gerai, kai idėjoms įgyvendinti teikiama parama ir galima plėtoti žemės ūkio veiklą su KPP parama“, – sako J.Petrutis.

Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų asociacijos „Kooperacijos kelias” vadovas Jonas Kuzminskas pažymi, kad sėkmingam verslui kaime užtikrinti reikalinga ir kooperacija, todėl jauni žmonės turėtų įvertinti kooperacijos privalumus ir pasinaudoti teikiamomis galimybėmis.