Šiltnamių šventė Rokiškyje

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas, Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ pasiekė Rokiškio kraštą. Spalio 9 d.projekto iniciatoriai aplankė net 3 Rokiškio lopšelius – darželius – „Pumpurėlis“, „Ąžuoliukas“ ir „Varpelis“.

Mažuosius daržininkus, plušėjusius visą vasarą šiltnamiuose aplankė Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, Kaimo programos komiteto pirmininkas Vytautas Vilys, Švietimo skyriaus atstovė Jolita Geidanienė, rėmėjai – Vilius Pliuškis ir Žydrūnė Jasinevičienė.

„Ypač smagu matyti laimingus vaikus, kurie švenčia savo rankomis užauginto derliaus šventę. Jų klausiau ar žino, kokia proga čia visi susirinko, visi choru sakė, kad švenčia, o švenčia gražią šventę. Vieni jau buvo kažkiek prisidėję auginant daržoves šiltnamyje, kiti darbus šiltnamyje pradės ateinantį pavasarį. Na, o tie vaikučiai, kurie jau darbavosi šiltnamyje, labai norėjo papasakoti, ką jie augino, kuo skiriasi pomidoras nuo agurko ir kaip atpažinti moliūgą. Smagu ir gera matyti pedagogus, kurie dega idėjomis, stengiasi dėl vaikučių ir sugeba organizuoti tikrą integruotą mokymą. Džiaugiuosi, kad rajono ūkininkai noriai prisideda prie vaikučių ugdymo ir reikalingų priemonių nupirkimo, todėl bendradarbiavimą tikrai tęsime,o darbščiausius ir stropiausius, kurie galbūt tikrai taps ūkininkais ar mokslininkais skatinsime“, – dalinasi įspūdžiais ŽŪR Savivaldos organizatorė Lina Meilutė – Datkūnienė.

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidedantys prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic“

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.