Šimtmetį įprasminanti stovykla

Birželio 7 – 9 d. Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rokiškio rajone Lina Meilutė-Datkūnienė organizavo Jaunųjų ūkininkų turistinę stovyklą „Aš galiu ūkininkauti ir verslauti“.

„Šiais metais stovyklos programa parengta įprasminant Lietuvos šimtmetį, siekiant jaunuosius ūkininkus supažindinti su senaisiais lietuvių papročiais ir tradicijomis žemdirbiškoje kultūroje. Neatsitiktinai pasirinkome ir stovyklos vietą – Rokiškio r. Jurkupių kaime įsikūrusių Irenos ir Romualdo Kaminskų sodyboje. Sodybos savininkas Romualdas ne tik ūkininkas, bet ir tautodailininkas bei visuomenininkas, su džiaugsmu dalinantis geras emocijas, žinias, patirtis ir mažiems, ir dideliems,“ – pasakoja stovyklos organizatorė L. Datkūnienė.

Romualdas kasmet organizuoja edukacinę šventę „Lino mūka”, siekdamas kuo daugiau žmonių supažindinti su lietuvių jau gerokai primirštu lino „gyvenimu”. Taigi ir jaunųjų ūkininkaičių stovykla prasidėjo būtent nuo aiškinimosi, kas gi ta „mūka” ir kas tas linas?

Stovyklos metu jaunieji ūkininkaičiai ne tik išgirdo daug įdomios informacijos apie linininkystę, lino auginimo ir perdirbimo procesą, bet ir susipažino su audimo amatu, kurį pademonstravo tautodailininkė Genė Šimėnienė. Kiekvienas stovyklos dalyvis savo rankomis išbandė lino šukavimą ir mynimą bei audimą staklėmis.

Jaunieji ūkininkaičiai susipažino su lietuvių žemdirbiškomis tradicijomis, lauko darbais: biržyti (sėti), grėbti šieną, susikalti žaginį, sukrauti šieno stirtas.

Nuo seno lietuvių tradicijose ypatingai svarbus yra medis. Medis – tai ne tik priemonė išgauti šilumai, šviesai, daiktams, bet ir dvasinės atgaivos šaltinis. Todėl stovyklautojai vienoje iš edukacinių veiklų sužinojo apie medžių įvairovę ir panaudojimo galimybes bei tradicijas. Po teorinių žinių, vaikinai išbandė ir praktinius užsiėmimus – pagamino 5 inkilus kitų metų pavasariui.

Ir kokia gi būtų stovykla, skirta Lietuvos šimtmečiui be cepelinų gamybos? Antrąją stovyklos dieną, kavinės „PUPELĖ” vadovė Laura Viduolytė-Pupelienė atskleidė mažyčių paslapčių, padedančių pagaminti gardžius cepelinus. Mažieji stovyklautojai entuziastingai kibo į cepelinų gamybos procesą.

Stovyklautojus sveikino ir „Protų mūšį” organizavo Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos narė, ūkininkė Laura Kubiliūtė ir Rokiškio rajono jaunųjų ūkininkų asociacijos narė, pedagogė Simona Igaunienė.

Nuoširdžiai dėkojame Rokiškio rajono mokyklų vadovams ir pedagogams, kurie palaiko Jaunųjų ūkininkų ratelių veiklą rajone.

Stovykla finansuota iš Rokiškio rajono Kaimo programos ir Rokiškio rajono savivaldybės Švietimo skyriaus ir privačių rėmėjų lėšų.