Sodininkystės aktualijos

Balandžio 18 d. Aukštadvario žemės ūkio mokykloje Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Trakų rajone Janina Mandeikienė organizavo seminarą „Sodininkystės aktualijos”.

„Vis daugiau lietuvių sugrįžta į daržus bei sodus, nes užsiauginę savą vaisių ar daržovę, žinome, ką dedame į burną. Svarbu ir ekonomiškumas. Juk užsiauginti savų produktų nekainuoja daug, čia daugiau reikia skirti laiko bei įdėti pastangų ir galime ne tik save, bet ir giminaičius aprūpinti sodo, daržo gėrybėmis visiems metams. Ką jau ir bekalbėti apie tai, kad sodindami ir rūpindamiesi bei nuimdami derlių, laiką praleidžiame gryname lauke, dirbame fiziškai, o rezultatai mums teikia pačias geriausias emocijas, kas itin naudinga mūsų sveikatai. Todėl į seminarą sukvietėme patyrusius ir naujokus sodininkystėje, nes kompetentingų konsultantų – praktikų žinios ir patirtis tikrai pravers, „ – kalbėjo seminaro organizatorė J.Mandeikienė.

Seminarą vedė Žemės ūkio rūmų konsultantė – praktikė Lina Pukaitė-Malinauskienė.

Seminare dalyvavę ūkininkai ir sodininkystės naujokai ypač domėjosi šilauogių, aktinidijų auginimo, sodo įveisimo, medelių sodinimo, sodo genėjimo klausimais. Po teorinės dalies mokyklos kieme vyko praktiniai mokymai – užsiėmimai.

„Meilė sodui ir darbui liudija apie žmogaus norą užsiimti prasminga ir turininga veikla. Sodininkystė – ne tik malonus užsiėmimas, bet ir teikiantis naudą, geras emocijas užsiėmimas,” – kalbėjo L. Malinauskienė.

Seminaras organizuotas įgyvendinant Žemės ūkio rūmų Žemdirbių ir kaimo gyventojų konsultavimo programą, finansuojamą Lietuvos žemės ūkio ministerijos.