Kaip ir kiekvienais metais, Žemės ūkio rūmai vertina profesinio mokymo institucijose žemės ūkio sektoriaus pirminio profesinio mokymo specialistų įgytas kompetencijas. Planuojama, kad šiais metais žemdirbiškas ir kaimui reikalingas profesijas įgis per septynis šimtus jaunuolių.
Bendradarbiaujant su visuose šalies rajonuose dirbančiomis mokymo institucijomis, vertinsime įgytas kompetencijas pagal 15 mokymo programų: Žirgininkystės verslo darbuotojo, Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo, Ekologinio ūkio darbininko, Kaimo verslų darbuotojo, Technikos šaltkalvio remontininko, Dekoratyvinio apželdinimo verslo darbuotojo, Gyvūnų prižiūrėtojo, Melioracijos darbuotojo, Smulkiojo verslo organizatoriaus, Kaimo verslų paslaugų teikėjo, Miško darbininko, Kaimo turizmo organizatoriaus, Agroserviso darbuotojo, Žuvininkystės verslo darbuotojo. Minėtų specialybių darbininkus šiais metais rengė Alantos technologijos ir verslo mokykla , Joniškėlio I. Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokykla, Alytaus profesinio rengimo centras, Joniškio žemės ūkio mokykla, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija, Kelmės profesinio rengimo centras, Marijampolės profesinio rengimo centras, Panevėžio M. Rimkevičaitės technologinė mokykla, Skuodo kaimo verslų, amatų ir paslaugų mokykla, Šilutės profesinio mokymo centras, Švenčionių profesinio rengimo centras, Varėnos technologijos ir verslo mokykla, Vilniaus statybininkų rengimo centras, Zarasų žemės ūkio mokykla.
Į kompetencijų vertinimo darbą įtraukiami darbdaviai: ūkininkai, kaimo verslininkai, amatininkai, žemės ūkio technikos įmonių atstovai.
Birželio 7-8 d. Žemės ūkio rūmų lektorė – konsultantė Birutė Gustienė vertino Šilutės profesinio mokymo centre mokinių, įgijusių Žuvininkystės verslo darbuotojo kompetencijas.
„Įgytas mokykloje kompetencijas pasitikrinti atvyko 33 mokiniai, kurie visų pirma laikė testą, sudarytą iš 100 teorijos klausimų, o vėliau – Šilutės profesinio mokymo žuvininkystės centre demonstravo praktinius gebėjimus. Mokymo programa skirta parengti kvalifikuotą žuvininkystės verslo darbuotoją, todėl egzaminų komisija, kurios pirmininke buvau aš pati, tikrinome ne tik teorines mokinių žinias, bet ir praktinius gebėjimus ir vertinome ar mokiniai moka parinkti bei pritaikyti technines, technologines žuvivaisos, žuvų auginimo ir žuvininkystės priemones, parinkti, komplektuoti, valdyti ir prižiūrėti apytakinių (recirkuliacinių) sistemų įrangą ir įrengimus, dirbtiniu būdu veisti žuvis, inkubuoti ikrus, laikyti bei paauginti lervutes, pritaikyti ir valdyti įrangą, prietaisus, atlikti priežiūrą ir aptarnavimą, veisti ir auginti žuvų jauniklius ir prekinio dydžio žuvis, taikant įvairias auginimo technologijas ir įrengimus, parinkti, ruošti pašarus ir šerti žuvis pritaikyti šėrimo technologijas ir šėrimo įrangą, pervežti (pergabenti) gyvas žuvis, pritaikyti ir valdyti technologinę įrangą, prietaisus, atlikti jų priežiūrą ir aptarnavimą, tirti, atpažinti, prižiūrėti auginamas žuvis, vykdyti susirgimų diagnostiką ir taikyti profilaktines bei gydomąsias priemones, kontroliuoti vandens kokybę (hiodrochemiją), sudaryti optimalias gyvenimo bei augimo sąlygas auginamoms žuvims ir gyvūnams, sisteminti ir analizuoti duomenis. Baigiamojo kvalifikacijos egzamino komisija džiaugiasi, kad visi mokiniai išlaikė egzaminą ir sėkmingai pademonstravo įgytus gebėjimus ir jiems bus suteikta Žuvininkystės verslo darbuotojo kvalifikacija“, – dalinasi mintimis komisijos pirmininkė Birutė Gustienė.
Modulinė žuvininkystės verslo darbuotojo programa, skirta parengti kvalifikuotą žuvininkystės verslo darbuotoją, gebantį dirbti žuvininkystės verslo įmonėse ir įgyti žuvininkystės verslo darbuotojo kvalifikaciją. Žuvininkystės verslo darbuotojo programą sudarantys moduliai apima visas pagrindines žuvininkystės verslo darbuotojo veiklos sritis: auginti žuvis recirkuliacinėse (apytakinėse) sistemose ir tvenkiniuose, prižiūrėti ir aptarnauti technologinius įrengimus, žuvininkystės hidrotechninius statinius, veisti ir auginti žuvis, sudaryti šėrimo racionus, paruošti pašarus, šerti žuvis, prižiūrėti žuvų gyvenamąją aplinką, stebėti žuvų sveikatą ir vykdyti jos prevenciją, vykdyti žuvininkystės ūkio bendrąją apskaitą, pildyti vertybių ir finansinės apskaitos dokumentus, savarankiškai organizuoti žuvininkystės ir rekreacinės žuvininkystės verslą, valdyti ir prižiūrėti vidaus vandenų mažuosius laivus ir žvejybines valtis.
Žuvininkystės verslo darbuotojo programa sudaryta taip, kad mokinys pasirinkdamas profesiją galėtų pasirinkti veiklos sritį: žuvų auginimą recirkuliacinėmis (apytakinėmis) technologijomis arba žuvų auginimą tvenkiniuose ir atviruose vandens telkiniuose. Taip pat mokiniams yra siūloma papildomai įgyti vieną arba dvi šalutines kvalifikacijas:
- mažųjų laivų ir žvejybinių valčių valdymas;
- rekreacinės žuvininkystės organizavimas;
- pirminis žuvų apdirbimas.
Šilutės profesinio mokymo centras priima mokytis į pirminio mokymo grupę 12 klasių baigusius moksleivius. Mokslas trunka 1,5 metų.
Į tęstinio mokymo grupę priimami suaugę asmenys, turintys profesinio mokymo diplomą. Mokslas trunka 1 metus.
Plačiau apie Šilutės profesinio mokymo centre rengiamus specialistus galite susipažinti apsilankę interneto svetainėje https://www.silutespmc.lt/stojantiesiems/priemimo-tvarka/
Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.