Susitikimas su Eurokomisaru

2019 m. sausio 4 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Arūnas Svitojus ir vicepirmininkas Algis Baravykas susitiko diskusijai su Europos Sąjungos komisaru Vyteniu Andriukaičiu.

„Susitikimas buvo labai konstruktyvus. Aptarėme ne vieną šiandien aktualų klausimą:  gaminamos maisto produkcijos saugos, pesticidų naudojimo ir aplinkos saugos, Afrikinio kiaulių maro (AKM), Lietuvos prekybos kiaulėmis ir kiauliena su Lenkija problematiką ir kt. Artimoje ateityje sutarėme susitikti Briuselyje”, – po susitikimo kalbėjo A. Svitojus.

„Eurokomisaras Vytenis Andriukaitis patikino, kad AKM klausimai yra aptarti su Lietuvos žemės ūkio ministerija ir Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Kaip informavo Eurokomisaras, Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys dėl draudimo importuoti kiaules ir kiaulieną kreipėsi į Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministrą Jan Kšyštof, kuris dar 2018 m. gruodžio 14 d. pasirašė įsakymą, draudžiantį importuoti kiaules ir kiaulieną iš Lietuvos. Šiuo metu laukiama atsakymo iš Lenkijos, tačiau jo nesulaukus Eurokomisaras V. Andriukaitis pažadėjo, kad kreipsis į Lenkijos žemės ūkio ir kaimo plėtros ministeriją”, –  informavo ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas.

Susitikimo metu ŽŪR vicepirmininkas A. Baravykas pasiūlė Eurokomisarui peržiūrėti ES  kiaulienos eksporto sąlygas, kadangi Kinijoje sparčiai plinta AKM.

Susitikime dalyvavo ir Eurokomisaro kabineto narys Arūnas Ribokas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Politikos analizės ir apžvalgos grupės politikos analitikas Justas Klimavičius.