Susitikimas su Naujosios Zelandijos ministru

Kovo 27 d. l. e.p. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis susitiko su Naujosios Zelandijos Žemės ūkio ministru Nathan Guy ir jo delegacija: ambasadoriumi P. Rodney Harris, patarėju N. Gui patarėju W. J. de la Mare.

Susitikimo metu buvo aptartos Lietuvos ir Naujosios Zelandijos žemės ūkio tendencijos, dvišalis bendradarbiavimas, tarp vieno didžiausių pasaulyje pieno gamintojų kooperatyvo „Fonterra“ ir UAB „Rokiškio sūris“ bei kooperatyvo „Pienas LT“, su kuriuo praėjusią savaitę „Fonterra“ atstovai sutarė dėl tolesnio bendradarbiavimo.

L. e. p. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis pristatė Žemės ūkio rūmų veiklą, Lietuvos ūkių struktūrą pagal valdomus žemės ūkio plotus.

Naujosios Zelandijos Žemės ūkio ministras Nathan Guy domėjosi Lietuvos ūkininkavimo plėtros aktualijomis ir dabartine situacija ir bendradarbiavimo galimybėmis.  Taip pat ministras pristatė N. Zelandijos padėtį ir pieno kooperatyvo “Fonterra” darbą, pasiekimus eksporto srityje, taip pat domėjosi ES požiūriu į Bendrosios Žemės ūkio politikos po 2020 m. ateitį bei Brexit poveikiu tiek visai ES, tiek Lietuvai.

„Malonu žinoti, kad Lietuva palaiko Naujosios Zelandijos ir Europos Sąjungos Laisvosios prekybos susitarimą. Ši sutartis būtų labai naudinga tolesniam bendradarbiavimui tarp mūsų žemės ūkio sektorių. Mūsų šalys panašios. Apie pusę jūsų šalies užsiima žemės ūkiu, panašiai yra ir Naujojoje Zelandijoje. Šiandien abipusė prekyba tarp šalių yra labai nedidelė, ji siekia apie 26 mln. eurų. Aš manau, kad ateitis – investicijos abejose šalyse, trečiųjų asmenų prieiga į šalis ir bendradarbiavimas tarp valstybių”, – kalbėjo žemės ūkio ministras N. Guy.