Susitikimas su žemės ūkio atašė Kinijoje

Gegužės 25 d. Žemės ūkio rūmų l. e. p. pirmininką pavaduojantis Antanas Šležas dalyvavo susitikime su Lietuvos ambasados Kinijoje žemės ūkio atašė Mindaugu Kuklieriumi, kuris vyko Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmuose.  

Susitikimo metu Mindaugas Kuklierius pristatė Kinijos verslo aplinką, ypatumus ir lietuvaičių galimybes. „Kinijos rinka yra specifinė. Norint užmegzti kokybiškus, patikimus ir ateityje naudingus ryšius, būtina ne vieną kartą susitikti su partneriais, diskutuoti ir kuo artimiau susipažinti. Žinoma, įvedant prekę į rinką visų pirma būtina pasirūpinti prekės ženklu, nes kiniečiai visame pasaulyje žinomi, kaip puikūs prekės ženklų kopijuotojai. Norint prekiauti savo produktu Kinijoje būtina atitikti reikalavimams ir atlikti ne trumpiau kaip beveik pusę metų trunkančius planingus produkto įvedimo darbus, kurie priklauso nuo įmonės strategijos, biudžeto, kompetencijos, ryšių su Kinijos partneriais ir kt. ” – kalbėjo M. Kuklierius.

M.Kuklierius pažymėjo, kad kiniečiai mėgsta kokybišką, ekologišką maistą, taip pat svarbus ir maisto originalus pristatymas. Pavyzdžiui kiniečiai žino tokį prekinį ženklą kaip „Džiugas”. Lietuvai būtų tikslinga specializuotis į tam tikrus Kinijos regionus – provincijas, kur kuriamos laisvos ekonominės zonos, tačiau didžiausia problema – surasti patikimą partnerį. Pastaraisiais metais net 3,6 mlrd. Kinijos juanių išaugo prekyba interneto erdvėje.

Susitikime taip pat dalyvavo: Tauras Plungė – Kika group UAB verslo konsultantas, Danas Piepalius – Daumantai LT, UAB pardavimų vadovas, Mantas Bernotavičius – Fudo, UAB direktorius, Darius Vėberis – Go Distribution UAB direktorius, Erika Jurgaitienė – ICECO ledai, UAB pardavimų vadybininkė, Gediminas Krutulis – Naujasis Nevėžis, UAB direktorius, Darius Saveikis – UAB Strategy and management group direktorius, Kristina Litvaitienė – Volfas Engelman, AB eksporto vadovė, Vytautas Gerulaitis – Uriga UAB.