Susumuoti Kėdainių rajono „Metų ūkis 2016“ konkurso rezultatai

Rugsėjo – spalio mėnesiais Kėdainių rajone vykusio konkurso „Metų ūkis 2016“ rezultatai suskaičiuoti ir nugalėtojai išaiškinti.

III vietos nugalėtoju tapo Karolio ir Gintarės Šmigelskių ūkis. II vieta atiteko Remigijui ir Romai, Egidijui ir jo sūnui Martynui Gružams. Juozo ir Vilijos Naruševičių ūkis, surinkęs 2 balais daugiau, nei antros vietos nugalėtojai Gružai, tapo konkurso I-os vietos laimėtoju.

Už savitumą, išskirtinumą bei metinę pažangą Justinos ir Dmitrijaus Kočetovų ūkiui Kėdainių krašto ūkininkų sąjunga kartu su Kėdainių krašto kredito unija įsteigė specialų prizą.

Geriausias ūkių trejetukas išaiškintas vertinant ūkius vadovaujatis Lietuvos ūkininkų sąjungos konkurso nuostatų vertinimo kriterijais, patvirtintais 2016 m. gegužės 24 d. Vertinimo kriterijus sudaro trys dalys: ūkininko kvalifikacija, išsilavinimas; ūkio veiklos ir jo rezultatų įvertinimas; papildomi kriterijai. Daugiausiai – po 10 balų numatyta skirti už narystę Lietuvos ūkininkų sąjungoje, žemės ūkio kooperatyve, kredito unijoje. Taip pat numatyti balai ir už šeimos ūkininkavimo tradicijų tęstinumą. Numatyti 5 balai ūkiams, kurių vaikai pasirinko žemdirbišką specialybę, ar savarankiškai įkūrė ūkį.

Kiekvienas komisijos narys atskirai ūkius vertino tik pagal ūkio veiklos ir jo rezultatų vertinimo kriterijus: žemės panaudojimas; sodybos aplinkos sutvarkymas; privažiavimas prie sodybos, kelių būklė; pastatų būklė; apsirūpinimas technika; technikos būklė ir jos laikymas; mineralinių ir organinių trąšų, chemikalų, kuro ir tepalų sandėliavimas. Pasėlių, pievų ir ganyklų būklė nebuvo vertinta. Vėliau visų komisijos narių vertinimo rezultatai buvo susumuoti. Su balų suvestine galite susipažinti ČIA vertinimo_balai_2016

Respublikinis Lietuvos ūkininkų sąjungos rezultatų aptarimo renginys vyks šių metų lapkričio 18 d.

Rajone konkurso nugalėtojai ir visi dalyviai bus pagerbti Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos vakaronėje, kuri vyks lapkričio 25 d.

ŽŪR Savivaldos organizatorė Kėdainių r. Jūratė Jodeikienė

Jūratės Jodeikienės nuotraukoje – Kėdainių rajono  „Metų ūkis‘2016“  konkurso nugalėtojų – Juozo ir Vilijos Naruševičių ūkyje.