Svečiai iš Italijos

Rugpjūčio 19 d. LR žemės ūkio rūmuose (LR ŽŪR) lankėsi svečiai iš Italijos – Mantujos regiono Žemės ūkio integruoto ligų ir nelaimių fondo atstovų delegacija. Svečius sutiko LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus, kuris pristatė veiklą, vykdomos projektus, LR ŽŪR narius bei apžvelgė Lietuvos žemės ūkio sektorių.

Mantujos regiono Žemės ūkio integruoto ligų ir nelaimių fondo atstovai pristatė fondo, kuris įkurtas prieš 56 metus (1963 m.) bendru žemės ūkio darbuotojų ir darbdavių – ūkininkų – sutarimu. Fondo tikslas – užtikrinti pajamas žemės ūkio darbuotojams ligų ar nelaimės atveju. Per savo istoriją fondas tobulino savo paslaugas ir šiandien teikia paramą nelaimingų atsitikimų, ligos ir motinystės atostogų atvejais, užtikrindamas žemės ūkio darbuotojams iki 80% įprastinės algos. 50 proc. fondo biudžeto padengia valstybė, likusią dalį – darbdaviai ir darbuotojai. Narystė šiame fonde yra privaloma, numatyta darbo sutartyse.

Svečiai domėjosi LR ŽŪR veikla ir, sužinoję, kad organizacijoje yra net 43 nariai – organizacijos, stebėjosi, kaip pavyksta suderinti visų narių interesus ir juos atstovauti valdžios institucijose.

„Svarbiausia yra bendros vertybės, bendras tikslas. Bendrų pozicijų paieškos nėra lengva užduotis, tačiau kai mus jungia bendros vertybės, kai suprantame, kad esame visi susiję, dirbame ne tik dėl savo narių, bet ir visų žemdirbių ir kaimo gyventojų, viskas yra įmanoma“ – sakė A. Svitojus.

Susitikime aptartos klimato kaitos problemos, kooperacijos situacija Lietuvoje ir bendradarbiavimo galimybės.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.