Sveikinimai LAAA – 25!

Spalio 5 d. Lietuvos avių augintojų asociacija, minėdama organizacijos veiklos 25-metį, pakvietė savo narius, draugus, socialinius partnerius, mokslininkus į AVIŲ ŠVENTĘ – MUGĘ!

„Sveikindamas Lietuvos avių augintojų asociaciją, jos narius ir vadovę Gintarę Kisielienę, noriu pasidžiaugti jūsų organizacijos aktyvumu ir vieningumu. Veiklą pradėję prieš 25-erius metus nuo keleto narių, išaugote iki daugiau kaip 170 Lietuvos avių augintojų. Džiaugiamės, kad beveik nuo įsikūrimo įstojote ar aktyviai dalyvaujate Žemės ūkio rūmų veikloje (nuo 1996 m.), jūsų pastebėjimai ir darbas matomas ir naudingas Veislininkystės, gyvulininkystės ir veterinarijos komitete”, – kalbėjo LR ŽŪR pirmininkas A.Svitojus.

LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus ir vicepirmininkas Algis Baravykas, pasveikinę LAAA vadovę Gintarę Kisielienę, įteikė padėką Evaldui Laucevičiui už Sufolkų veislės avių veisimą ir populiarinimą bei Kristinai Gražytei-Satkūnei už aktyvų dalyvavimą Lietuvos avių augintojų asociacijos veikloje ir Vokietijos merinosų veislės avių populiarinimą. Lietuvos avių augintojų asociacijos 25-rių metų veiklos proga.

Renginyje dalyviai su dideliu susidomėjimu stebėjo avių kirpimą, susipažino su Lietuvoje auginamų avių veislių ekspozicija, o be to, ir patys savarankiškai galėjo nusivelti darbelį.

Žingeidūs šventės dalyviai susipažino su vilnos keliu – nuo vilnos iki siūlų. Gurmanai degustavo iš avių pieno bei mėsos pagamintus produktus, mokėsi, kaip pagaminti gardžią ėrieną.

Neliko be dėmesio ir mažieji šventinės mugės dalyviai – čia laukė smagios rungtys, viktorinos ir žaidimai bei loterija.

Avių šventės – mugės metu vyko tarptautinis forumas „AVININKYSTĖS PERSPEKTYVOS BALTIJOS REGIONE“, kuriame pranešimus skaitė lektoriai iš Estijos, Latvijos bei Lietuvos.

Nuo 2001 m. LAAA yra pripažinta veislininkystės institucija, kuri vykdo avinų eksterjero vertinimą, veda avių kilmės knygą, išrašo kilmės pažymėjimus,  konsultuoja su avininkyste susijusius klausimus.

Lietuvoje formuojasi mėsinės avininkystės kryptis ir didėja avių skaičius. Iki 1994 m. mėsinė avininkystė buvo vystoma Lietuvos juodgalvių avių pagrindu. Vėliau pradėta ieškoti mėsinių avių veislių užsienyje. 2002 m. buvo įvežtos 8 veislių avys  iš Vokietijos : sufolkai, tekseliai, Vokietijos juodgalvės, plonavilniai merinosai, mėsiniai merinosai ir bevilnės dorper, šarole, bei pon veislės.

LAAA Veislinės-selekcinės avininkystės programoje pagrindinį dėmesį skiria mėsinių avių auginimui ir plėtrai, kryptingam įvežamų importinių avių panaudojimui, nacionalinių genetinių išteklių išsaugojimui bei šiuolaikinių avių vertinimo metodų taikymui.

Griežtai draudžiama Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų (LR ŽŪR) paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be raštiško sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti LR ŽŪR kaip šaltinį.