Ten, kur pieno upės teka…

Gegužės 18 d. Lėgų kaime, Rietavo savivaldybėje Stanislovo Jurkaus ūkyje vyko edukacinė programa vaikams „Ten , kur pieno upės teka“. Edukacinė programa buvo skirta Žemės ūkio rūmų 90 – mečio paminėjimui. Programos dalyviai – Rietavo L. Ivinskio gimnazijos trečios klasės mokiniai su tėveliais ir mokytoja B. Butkuviene.

Renginyje dalyvavo Žemės ūkio rūmų pirmininkas A. Stančikas, Rietavo savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjas A.Stabingis, Rietavo kaimiškosios seniūnijos seniūnas R. Jurčius, Rietavo žirgyno direktorius R. Astrauskas, Rietavo savivaldybės ūkininkai, laikraščio „Ūkininko patarėjas“, Plungės bei Rietavo sav. žiniasklaidos atstovai.Taigi, prasidėjo kelionę į pasaką „Ten, kur pieno upės teka…“, kurią pradėjo Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Birutė Dromantienė.  9-10 metų vaikams vaizdingai buvo pristatyti Rūmai, kur karaliaus vaidmenį puikiai suvaidino pirmininkas Andriejus Stančikas, vietoj karūnos dėvėjęs šiaudinę skrybėlę. Dvarininko vaidmuo pritiko ūkio savininkui Stanislovui Jurkui, kuris supažindino vaikus su savo „dvaro“ istorija ir dabartine veikla, parodė vaikams karvyčių „ kambarius“ . Vaikai nustebo sužinoję, kad karvytės turi ir masažo kambarį, ir virtuvę, ir miegamąjį“.  Berniukams didžiausią įspūdį paliko traktoriai ir „čipsų „ gaminimo mašina – mašina, kuria gaminamos medžio atraižos, kuriomis žiemą šildomas Rietavas. Po kelionės po pieno karalystę, vaikučiai ir svečiai vaišinosi šašlykais, bandelėmis ir sultiniu. Po gausių vaišių  prasidėjo viktorina ir jaunojo ūkininko ir ūkininkaitės rinkimai, kuriems garbingai buvo uždėtos skrybėlaitės.

Tai buvo puikus renginys, kurio dalyviai – vaikai ir suaugusieji mielai bendravo tarpusavyje, dalinosi įspūdžiais ir žiniomis, azartiškai ieškojo teisingų atsakymų į klausimus ir nuoširdžiai džiaugėsi ne tik gražia Stanislovo Jurkaus ūkio aplinka, bet ir puikiu oru ir gamta.

„Žemės ūkio rūmai rūpinasi, kad kaimas atjaunėtų, kad taptų patrauklia vieta ne tik dirbti, bet ir gyventi bei kurti šeimą. Ši edukacinė programa, skirta vaikams parodė, kaip svarbu nuo mažų dienų rodyti geruosius kaimo gyvenimo pavyzdžius, supažindinti su nuoširdžiais kaimo žmonėmis, padėti suvokti gyvenimo kaime privalumus. Ši diena vaikams tikrai buvo tarsi pasaka. Žinoma, šios pasakos rezultatas bus matomas gal tik po 10 metų“ –  dėkodamas visiems už dalyvavimą kalbėjo A.Stančikas.

Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorė Rietavo ir Plungės r. savivaldybėse Birutė Dromantienė

[Best_Wordpress_Gallery id=”14″ gal_title=”pieno_upes”]