Tiesiai iš kaimo – sėkminga iniciatyva

2020 m. birželio pradžioje žemės ūkio kooperatinės bendrovės (ŽŪKB) „Rodiklis“ vadovė, Vilniaus Naujamiesčio bendruomenės narė Rita Latvytė ir trumpųjų maisto tiekimo grandinių entuziastas prof. Dalius Serafinas ėmėsi iniciatyvos patikrinti, kaip realiai veikia trumpųjų maisto tiekimo grandinė, ir viename iš Vilniaus miesto mikrorajono kiemų – Naujamiestyje, organizavo turgų „Tiesiai iš kaimo“.

„Kiemo turgų įkurdinome senoje krepšinio aikštelėje. Šaunūs Lietuvos ūkininkai miestiečiams pasiūlė aukštos kokybės, ekologiškų ir pagamintų, ar užaugintų savo ūkiuose produktų. Ir žinote, šis turgus virto pačiu geriausiu Naujamiesčio mikrorajono gyventojų sekmadieniniu renginiu. Smagu, kad prie mūsų iniciatyvos prisidėjo ir menininkai, aktoriai, valstybinis orkestras „Trimitas“. Sulaukėme didelio Žemės ūkio rūmų palaikymo, gavome naudingų patarimų, konsultacijų ir ūkininkų, norinčių prekiauti savo produkcija Vilniuje, kontaktų. Visus žiemos sekmadienius savo pamėgtų produktų vilniečiai jau laukdavo nuo pat ryto, bet karantinas buvo laikinai sustabdęs prekybą. Tačiau iniciatyva sėkmingai plėtojama. Štai visai neseniai sulaukėme Vilniaus miesto savivaldybės kvietimo organizuoti turgų Naugarduko gatvės dalyje, kurioje įrengtos poilsio salelės ir sekmadieniais laikinai uždaromas automobilių eismas. Taigi spalio 18-ąją turgus startavo jau naujoje Vilniaus vietoje – Naugarduko gatvėje ir sulaukė didelio miestelėnų susidomėjimo“, – pasakoja Rita Latvytė.

ŽŪKB „Rodiklis“ vadovė Rita Latvytė kviečia visus ūkininkus, norinčius prekiauti Vilniuje, Naugarduko turguje, registruotis ir kreiptis el. paštu latvyte.rita@gmail.com arba skambinti tel. 8-699 18144

„Žinau, kad Lietuvos kaimo žmonės yra darbštūs, kūrybingi, nuoširdūs ir tikrai turi kuo nustebinti net išrankiausius gurmanus, o ką tik iš lysvės atvežta į turgų daržovė yra kur kas vertingesnė, nei pirkta prekybos centre. Mūsų turguje galioja tik viena taisyklė – viskas tiesiai iš kaimo. Tad kviečiame vežti viską, ką tik išauginote, ar pagaminote, ką nuskynėte ir ką sukūrė jūsų darbščios rankos. Prekybos vietos nemokamos“, – kviečia prisijungti prie iniciatyvos R. Latvytė.

Šis projektas – puikus socialinio, ekonominio ir ekologinio bendradarbiavimo realus pavyzdys.