Ūkininkai domisi kanapių auginimu

Liepos 12 d.  Trakų rajono ūkininkai, lydimi Žemės ūkio rūmų Savivaldos organizatorės Janinos Maldeikienės, dalyvavo tarptautinėje pluoštinių kanapių ir ankštinių kultūrų augintojų dienoje, kuri vyko Kėdainių rajono ūkininko S. Dambrausko ūkyje.

Lauko dienos metu ūkininkai susipažino su kanapių auginimo specifika, problematika, paplitimu, perdirbimu ir ateities perspektyvomis.

Trakų rajono ūkininkai Zenon ir Aivaras Trainovičiai 11 ha plote jau keli metai augina ekologiškas kanapes, kurias perdirba ir gamina dviejų rūšių arbatas. Ūkininkai, renginio metu, dėl ekologinių kanapių auginimo ypatumų konsultavosi su Žemės ūkio rūmų specialistėmis – konsultantėmis dr. Edita Karbauskiene ir Lina Pukaite – Malinauskiene.

Renginio dalyviai vaišinosi kanapių arbata ir dalinosi nuomonėmis apie skonio savybes. Didžioji dauguma lauko dienos dalyvių kanapių arbatos ragavo pirmą kartą.

Buvo organizuotas pirmasis Lietuvoje ilgiausios pluoštinės kanapės konkursas, kuriame laimėjo Kėdainių rajono kanapė, siekianti net 3, 27 m. aukštį.