Ūkininkams naudinga lauko diena

Aktyvūs ir naujovėms neabejingi Šilalės rajono ir Rietavo savivaldybės ūkininkai, susirinkę į Rietavo sav. Lygų kaime drauge su sūnumis ūkininkaujančio Stanislovo Jurkaus ūkį dalyvavo lauko dienoje „Priemonės, mažinančios klimato kaitos poveikį“.

Lauko dienoje dalyvavęs Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) direktorius Sigitas Dimaitis pristatė ŽŪR vykdomus projektus, kurie skatina tvarų ūkininkavimą ir informavo apie naujos kartos biologines trąšas – probiotikus- stimuliatorius ir jų rezultatus ūkiuose.

Žemės ūkis yra labai jautrus klimato pokyčiams. Per daugelį metų ūkininkai yra prisitaikę auginti kultūras, kurioms dabartinis klimatas yra palankiausias ir galima tikėtis didžiausio derliaus ar prieaugio. Tačiau keičiantis klimatui iškyla poreikis keisti tiek auginamas žemės ūkio kultūras, tiek žemės apdirbimo praktiką.

Lauko dienos dalyviai susipažino su ŽŪR vykdyto projekto ūkininko Stanislovo Jurkaus ūkyje bandymo rezultatais.

„Bandomajame kukurūzų lauke tikrai matau rezultatą. Išaugo tikrai auksiniai gražuoliai“, – sako S.Jurkus.

Uždarosios akcinės draudimo brokerių bendrovės „LEGATOR“ Pasėlių draudimo rizikos vertintojas Deividas Juodis ūkininkams pristatė bendrovės veiklą ir efektyvius rizikos valdymo sprendimus žemės ūkyje. Nuo 1997 m. veiklą vykdanti veiklą lietuviško kapitalo draudimo brokerių bendrovė patenka į TOP 3 didžiausias draudimo brokerių kompanijas Lietuvoje. Čia dirba 50 specialistų, veikia stiprus žalų sureguliavimo skyrius, o siūlomos paslaugos apima pasėlių, spec. technikos, turto, gyvulių draudimą.