Ūkininkų indėlis į profesinį orientavimą

Spalio 4 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) iniciatyvos „Auginu Lietuvai!“ dalyviai – Širvintų lopšelio – darželio „Boružėlė“ auklėtiniai paruošė puikią programėlę ir savo rankomis užaugintų daržovių paradą, dėkodami už dovanotą šiltnamį Širvintų rajono ūkininkams: Ramūnui Kisieliui, Leonui Rutkauskui, Dariui Čiūtai ir Rimantui Darvydui.

Širvintų lopšelį – darželį „Boružėlė” lanko net 365 vaikai. Iš viso yra 18 grupių. Priešmokyklinio amžiaus grupes lanko 65 vaikai.

„Sveikinu visus mažuosius šiltnamio prižiūrėtojus ir pagalbininkes – auklėtojas, plušusias visą vasara šiltnamyje. Šiandien matome jūsų darbo rezultatus – puikų derlių. Daržovės – sveikas ir naudingas maistas, ypač augantiems vaikučiams. ŽŪR ir Lietuvos savivaldybių asociacijos iniciatyva, skirta Lietuvos šimtmečiui paminėti „Auginu Lietuvai!“, kurios dėka buvo dovanojami šiltnamiai ikimokyklinio ugdymo įstaigoms tikrai prasmingas ir puikus edukacinis  projektas. Labai džiaugiuosi, kad iniciatyvą parėmė Širvintų rajono ūkininkai – Ramūnas Kisielius, Leonas Rutkauskas, Darius Čiūta ir Rimantas Darvydas. Manau, kad ūkininkų rūpestis profesiniu orientavimu yra labai svarbus ir reikšmingas. Svarbu, kad nuo mažens  vaikučiai pažintų žemės ūkio darbus ir žinotų iš kur ant mūsų stalo atsiranda daržovės. O darbas šiltnamyje padeda ugdyti mažųjų atsakomybę ir darbštumą“, – kalbėjo ŽŪR Savivaldos organizatorė Širvintų rajone Karolina Valaišienė.

Širvintų lopšelio – darželio „Boružėlė“ l. e. p. direktorė Sondra Bartulienė pasidžiaugė ŽŪR iniciatyva, vaikų ir jiems padedančių auklėtojų darbštumu ir įteikė padėkas ir dovanas visiems rėmėjams.

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidedantys prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic“

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.