Vagišiai įsisuko į darželio šiltnamį

Kaip jau rašėme, Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) ir Lietuvos savivaldybių asociacijos inicijuotas projektas „Auginu Lietuvai“, skirtas valstybės 100 – mečiui paminėti, birželio 6 d. buvo pasiekęs ir Dzūkiją. Tą šiltą ir saulėtą dieną Alytaus miesto lopšelyje – darželyje „Volungėlė“ vykusios šventės metu niekam nekilo įtarimų, kad Žemės ūkio rūmų ir Alytaus rajone ūkininkaujančio Eduardo Gužiavičiaus iniciatyva ir lėšomis darželiui įteikta dovana pasinaudos ir vagišiai. Lopšelio darželio „Volungėlė“ direktorė Aušra Plytninkaitė neslėpė jau vasaros pradžioje nuogąstavusi dėl laimėto šiltnamio apsaugos, nes saugos tarnyba saugo darželio pastatus, bet ne visą teritoriją.

„Ir džiaugėmės, nes šiltnamio seniai norėjome, bet vis nepavykdavo jo gauti, bet ir baiminomės dėl ne visai saugios aplinkos Alytaus Vidzgirio mikrorajone. Čia gyvena daug jaunų šeimų, yra daug įvairaus amžiaus ir negražiai besielgiančių vaikų. Ir anksčiau būta įvairių atvejų. Baiminomės, kad šiltnamį gali apskritai sudaužyti“, – pasakojo A.Plytninkaitė.

Tačiau būgštavimai pamažu išsisklaidė. Gal todėl, kad birželio ir liepos mėnesiais miestas būna ramesnis, o štai įpusėjus rugpjūčiui reikalai pasikeitė.

„Vieną rytą radome nurautas morkas. Kažkas matė mūsų šiltnamyje ir darže vagiliaujančias moteris, kitą kartą radome darželio teritorijoje išmėtytas dar nepribrendusias daržoves“, – stebėjosi „Volungėlės“ direktorė.

Vagišius viliojo vaikučių pasodintos ir auginamos nokstančios daržovės. Darželio darbuotojai stengdavosi nuniokotą šiltnamį ir daržą sutvarkyti prieš pasirodant vaikučiams, tačiau ir jie pastebėdavo, kad vakare dar buvo šiek tiek paraudonavusių pomidorų, o kitą dieną ir ypač po savaitgalio, jų augintų daržovių jau negalėdavo palaistyti.

„Mokėme vaikus ir remdamiesi šiais negražiais pavyzdžiais, aiškinome, kad tie žmonės elgiasi negražiai, negarbingai. Tai irgi edukacinė priemonė“, – sakė A.Plytninkaitė.

Ar įmanoma apsisaugoti nuo vagišių ir vandalų?

„Bandome. Tikimės, kad artimiausiu laiku Alytaus miesto savivaldybės lėšomis darželio teritoriją pavyks aptverti 1,5 m. aukščio tvora. Dabar ji yra gerokai žemesnė. Gal ne visus vagišius sustabdys tvora, tačiau jiems reikės tikrai daugiau pastangų“,- planavo A.Plytninkaitė.

Darželis tikisi pagalbos ir iš artimiausių namų gyventojų.