VšĮ „Ekoagros“ paminėjo 20 metų jubiliejų

L. e. p. Žemė ūkio rūmų pirmininkas Sigitas Dimaitis kovo 10 d. sveikino VšĮ „Ekoagros“ direktorių Antaną Makarevičių ir visą bendruomenę darbo ir veiklos 20 – mečio proga. „Žemės ūkio rūmų bendruomenės vardu sveikinu su dviejų dešimtmečių prasmingo darbo sukaktimi. Būkite reikalingi ir naudingi ekologiškai ūkininkaujantiems žemdirbiams ir tęskite prasmingus darbus“ – linkėjo S. Dimaitis.

Jubiliejaus proga VšĮ „Ekoagros“ sveikino ir Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas, padėkos raštais apdovanoję ilgamečius įstaigos darbuotojus.

„Ekoagros” sveikino ir mokslo institucijų vadovai, asociacijų lyderiai, ekologinių ūkių savininkai, socialiniai partneriai.

Jubiliejinio renginio metu buvo apžvelgta VšĮ „Ekoagros“ veiklos istorija, kuri prasidėjo 1997 m. Įstaiga darbą pradėjo su 3 darbuotojais. Specializuotos sertifikavimo įstaigos įkūrimas tapo būtinybe, siekiant įgyvendinti sertifikavimo įstaigoms keliamus reikalavimus, būti nešališkiems, atsakingiems už savo sprendimus, susijusius su reikalingų dokumentų išdavimu. VšĮ „Ekoagros“ steigėjai buvo Žemės ūkio ir Sveikatos apsaugos ministerijos.

1998 m. VšĮ „Ekoagros“ tapo IFOAM (Tarptautinė ekologinio žemės ūkio organizacijų asociacija), kuri vienija narius iš daugiau kaip 100 šalių nare.  Nuo 2000 m. „Ekoagros“ pradėjo vykdyti sertifikacijos įstaigos funkcijas pagal patvirtintas Ekologinio žemės ūkio taisykles. Tais pačiais metais jai suteikta IFOAM Akreditacijos tarnybos (IOAS) akreditacija. Nuo 2005 m.  sertifikavimo įstaiga yra akredituota Nacionalinio akreditacijos biuro prie LR Aplinkos ministerijos. 2006 m. buvo atidaryti ir darbą pradėjo Telšių ir Utenos filialai.

Šiandien „Ekoagros“ dirba 46 darbuotojai. Įstaiga bendradarbiauja su Šiaurės ir Baltijos šalių kontrolės institucijomis, nuolat tobulina savo darbą ir žengia koja kojon su pažanga, naujomis technologijomis, patneryste su socialiniais partneriais, valstybės ir mokslo institucijomis.

Susirinkusius į jubiliejinį renginį dainomis džiugino Evelina Sašenko ir Liudas Mikalauskas.

[Best_Wordpress_Gallery id=”82″ gal_title=”2017_03_10″]