Rokiškio rajone, Kamajų seniūnijoje ūkininkaujanti, Žaliojo diplomo savininkė Birutė Dapkienė kviečia atvykti į svečius visus norinčius susipažinti su ūkininkavimo veikla, pamatyti ūkio gyvūnus, padirbėti ar atlikti praktiką ūkyje.
Ūkyje persipina mėsinė galvijininkystė, paukštininkystė ir žirgininkystė. Kaip sako pati Birutė apie ūkininkavimo pradžią: „Tai buvo iššūkis, kuris tapo pomėgiu ir pagrindiniu darbu“. Ūkis įkurtas 2012 m., tačiau šiandien jau dirbama apie 100 ha žemės. Ūkyje auginamas 51 grynaveislis Aberdynų Angusas, 6 žirgai – rusų ristūnė ir šetlando ponis ir 4 Lietuvos vietiniai. Auginamos ir veisiamos pilkosios žąsys, kurių ūkyje yra 30, 18 pekino ančių, 8 kuoduotosios antys, 6 Indijos bėgikės antys, 2 povai, 4 Nandu stručiai, 30 vištų: viandotai, bramai, Australijos vištos (Patarškos), Australopai, Rodailebdai, šilkinės vištos, Džersio milžinai, Minorka. Taip pat ūkyje galima sutikti 2 triušius, 2 ožius, 5 paprastuosius kalakutus ir 4 gražuoles alpakas.
Sėkmingam ir tvariam ūkininkavimui užtikrinti reikalingas nuolatinis kompetencijų tobulinimas ir aktyvus bendradarbiavimas su žemdirbių savivaldos organizacijomis. B. Dapkienė tik pradėjusi ūkininkavimo veiklą įsiliejo į Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos narių gretas, o kuomet išryškėjo ūkininkavimo kryptis prisijungė ir prie Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos. Ūkininkė taip pat yra ir Žaliojo diplomo savininkė, todėl mielai kviečia atvykti žemdirbiškų profesijų praktikantus, kuriems bus suteiktas gyvenamas plotas ir kiti patogumai. Kaip sako pati ūkininkė: „Žaliasis diplomas – puiki galimybė plėtoti dar vieną, širdžiai labai mielą edukacijų kryptį ūkyje ir perduoti visą patirtį, kurią įgijau savo pačios jėgomis iki dabartinio rezultato“.
Ūkyje B. Dapkienė mielai priima vaikų ir suaugusiųjų grupes. Supažindina lankytojus su Aberdynų Angusais, papasakoja apie jų kilmę, charakterį, mėsos struktūrą, aprodo patogiai įrengtus aptvarus, girdyklas. Ūkyje besilankantys vaikai gali paskambinti žalvariniu varpeliu ir pakviesti galvijus pietų. Nepaklūstančių varpelio skambesiui galvijų einama ieškoti po visą krūmingą, miškingą teritoriją. Suradus galvijų vaikščiojimo takus, vaikai stebi pėdos šviežumą, čiupinėja brydžių žolę ir bando atsekti žolės nulenkimo laiką. Štai taip mažieji edukacijų dalyviai įdomiai ieško laukuose Angusų. Galvijai ūkyje suskirstyti į 4 aptvarus. Aptvarų dydžiai nuo 17 iki 25 ha dydžio. Todėl nei vaikai, nei suaugusieji edukacijų dalyviai nepritūks veiklos, smagių ir originalių įspūdžių šiame ūkyje.
Ūkyje laukia įdomi ir įspūdinga pažintis su švelniakailėmis alpakomis, išdidžiai galvas iškėlusiais stručiais ir kitais ūkyje karaliaujančiais paukščiais. Vaikai labai mielai eina ieškoti kiaušinių vištų gūžtose, iš kurių kepa gardžią kiaušinienę.
O kas galėtų atsispirti žirgo žavesiui? Pirmajai pažinčiai pasakojama apie žirgų priežiūrą, mokoma teisingai sėdėti balne, o vėliau jau galima ir pajodinėti ar pasivažinėti vežimaičiu. Ūkininkė Birutė šiuo metu turi naują sielai malonų užsiėmimą – kuria jojimo klubą.
Po pažinties su ūkio gyventojais edukacijų dalyviai, pagal specialų receptą, gamina muilo burbulų skystį ir pučia milžiniško dydžio burbulus, kurių grožis ir išskirtinumas tiesiog užburia. Jei oro sąlygos palankios, ūkyje galima tapyti ant akmenukų akrilo dažais.
Ūkį saugo visiems svečiams draugiška aviganė Tora ir foksterjeras Rojus.
Kviečiame į svečius. Atvykite, bus tikrai įdomu!
[Best_Wordpress_Gallery id=”105″ gal_title=”2017_08_11″]