Žemės ūkiuo rūmuose svečiai iš Ukrainos

Gegužės 19 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas priėmė svečius iš Ukrainos. Ukrainiečių delegacija, kurioje ūkininkai, verslininkai, Volynės prekybos ir pramonės rūmų viceprezidentė Ina Voilo, labai susidomėję Lietuvos žemės ūkio pažanga, viliasi pasisemti patirties ir pamatyti gerųjų kooperacijos pavyzdžių.

A.Stančikas svečiams pristatė pagrindines Žemės ūkio rūmų veiklas, organizacijas, kurios yra Rūmų narės ir jų veiklos specifiką, taip pat apžvelgė šiandienos žemės ūkio aktualijas ir problemas. Svečiai iš Ukrainos domėjosi žemės ūkio politikos, žemės ūkio sektoriaus perspektyvų, kaimo jaunimo, ūkininkų švietimo, kooperacijos ir verslo plėtros kaime aktualijomis.

A.Stančikas ir Ina Voilo pasirašė bendradarbiavimo sutartį tarp LR žemės ūkio rūmų ir Volynės prekybos ir pramonės rūmų.

Siekiant patenkinti svečių iš Ukrainos visus pageidavimus susipažinti su Lietuvos žemės ūkiu, kooperacija, pieno perdirbimo, grūdininkystės sektoriumiu, Žemės ūkio rūmų specialistai parengė intensyvią darbotvarkę, pagal kurią svečiai lankysis: Žemės ūkio kooperatyve „Sartų lankų jautiena“ (Zarasų r.), Žemės ūkio kooperatyve „Pieno puta“  (Kupiškio r.), UAB „Bagaslaviškio pieninė“(Širvintų r.),  Martyno Laukaičio žemės ūkio kooperatyve „Suvalkijos daržovės”(Šakių r.), Žemės ūkio kooperatyve „Vilkaviškio grūdai“ (Vilkaviškio r.).

IMG_6097IMG_6098