Žirgų paroda Utenoje

Rugsėjo 3 d.  Utenoje, svečių namuose „Kamanos“ įvyko Prancūzų ir Orlovo ristūnų veislių žirgų paroda – vertinimas. Parodą atidaręs Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Sigitas Dimaitis dėkojo aktyviai dirbančiai Lietuvos ristūnų sporto asociacijai, kuri jau 11 metų plečia žirgų veisimą ir auginimą, organizuoja ristūnų varžybas, parodas, mokymo ir tobulinimo kursus, seminarus ristūnų sporto entuziastams.

Juozas Juknius,  Anykščių, Utenos, Zarasų regiono tarnybos vyriausiasis specialistas – valstybinis veislininkystės inspektorius, sveikindamas parodos dalyvius linkėjo gerų rezultatų ir pažymėjo, kad įsikūrusiame Utenos žirgyne yra puiki bazė studentams atlikti praktiką.

Parodos dalyvius taip pat sveikino Utenos valstybinės veterinarijos tarnybos Vyriausiasis veterinarijos gydytojas – inspektorius Audronius Tubys ir Lietuvos ristūnų sporto asociacijos prezidentas Kęstutis Saikevičius, kuris dėkojo Žemės ūkio rūmams už iniciatyvos organizuoti parodą palaikymą ir Utenos žirgyno darbuotojų kolektyvui už sąžiningą ir kruopštų darbą.

Vyr. treneris Vytautas Dapkus išsamiai supažindino su Lietuvoje auginamų Prancūzų ir Orlovo veislės ristūnų žirgų veislių savybėmis ir genetinių  išteklių pasiekimais. Parodoje buvo pristatyti geriausių rezultatų pasiekę Prancūzų ir Orlovo veislės ristūnai, organizuota švietėjiška ir kultūrinė programa parodos lankytojams, o profesionalūs vertintojai įvertino 30 žirgų, kurių geriausieji buvo apdovanoti specialiais prizais.

Parodos rėmėjas:

LR žemės ūkio ministerija

Parodos organizatoriai:

Lietuvos Respublikos  žemės ūkio rūmai

Lietuvos ristūnų sporto asociacija

[Best_Wordpress_Gallery id=”48″ gal_title=”Žirgai_prancūzai”]