ŽŪR iniciatyvos rezultatai Šiaulių krašte

Rugsėjo 26 d. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) iniciatyvos „Auginu Lietuvai!“ dalyviai – Šiaulių r. Meškuičių lopšelio – darželio ir Šiaulių lopšelio – darželio „Coliukė“ auklėtiniai džiaugėsi šiltnamiuose užaugintu derliumi.

„Šių metų pavasarį Šiaulių r. Meškuičių lopšelis – darželis dalyvavo ŽŪR inicijuotame projekte – konkurse „Auginu Lietuvai!“. Konkursui pateikėme nuotrauką, kurioje užfiksuotas vaizdas kaip vaikai prižiūri „Ožio“ daržą ir sulaukėme daugiausiai simpatijų (patiktukų) ŽŪR Facebook paskyroje. Darželinukų projektą palaikė visa Meškuičių miestelio bendruomenė – aktyviai balsavo, vėliau dovanojo augalų daigus. Vasaros pradžioje lopšelio – darželio „Ožio“ darže buvo pastatytas laimėtas šiltnamis. Vaikai drauge su auklėtojomis sodino, laistė, prižiūrėjo, o vėliau ir ragavo savo užaugintus agurkus, pomidorus, paprikas“, – dalinosi įspūdžiais darželio auklėtojos.
„Simboliška, kad rudenį džiaugiamės derliumi. Meškuičių lopšelio – darželio šiltnamyje taip pat užderėjo gražus ir gausus derlius. Žinoma teko rūpintis šiltnamyje auginamomis daržovėmis visą vasarą – laistyti, prižiūrėti, ravėti. Bet šiandien visi matome puikų rezultatą – šiltnamyje užaugintas daržoves, kurios džiugina ir vaikučius, ir auklėtojas, ir rėmėjus, ir svečius. Džiaugiamės, kad renginyje dalyvavo UAB  „Agrokoncernas“, Meškuičių seniūnijos atstovai, Meškuičių parapijos klebonas. O renginio pabaigoje visi vaišinomės gardžiu daržovių troškiniu, išvirtu iš šiltnamyje užaugintų daržovių“, – dalinosi įspūdžiais ŽŪR Savivaldos organizatorė Telšių rajone Edita Šerlinskienė.

„Šiaulių miesto lopšelio – darželio „Coliukė“  auklėtiniai ir auklėtojos nudžiugino savo darbštumu ir rūpestingumu auginant daržoves šiltnamyje, todėl savo darbo rezultatus pademonstravo  rėmėjams, Šiaulių švietimo skyriaus vedėjai Edita Minkuvienei, vyr. specialistei Rasai Biknienei. Darželio direktorė Eugenija Vaičaitytė supažindino su sėkmingai veikiančia „Slieko Colio akademija“, o  mažieji „coliukai“ visus susirinkusius sveikino dainelėmis ir „gero oro“ šokiu“, – pasakojo ŽŪR Savivaldos organizatorė Rietavo sav. Birutė Dromantienė.

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai:

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidėję prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic”

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.