ŽŪR pirmininkas susitiko su Lietuvos ir Lenkijos aukščiausiais vadovais

Lietuvai minint 770-ąsias karaliaus Mindaugo karūnavimo metines, Lietuvą Valstybės dienos proga, atvyko pasveikinti ir Lenkijos prezidentas Andrzej Duda su pirmąją ponia Agata. Lietuvos Respublikos prezidentūroje surengtose šventinėse iškilmėse dalyvavo ir Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) pirmininkas dr. Arūnas Svitojus. Jam ne tik pavyko pabendrauti su mūsų šalies vadovu Gitanu Nausėda, bet ir asmeniškai Lenkijos prezidentui padėkoti už solidarumą sprendžiant žemdirbiams aktualius klausimus Europos Sąjungos (ES) lygmeniu.

Kartu per šimtmečius

Liepos 6-osios proga, Prezidentas G. Nausėda sakė, kad Lietuvos žmonės daugelį amžių gynė – ir apgynė – savo teisę būti orūs ir laisvi Europoje. „Lietuva atlaikė visas audras kaip ilgaamžis ąžuolas girios pakraštyje. Šaknimis tvirtai įsiskverbę į gelmę – savo turtingą istoriją, šakas nepaliaujamai kėlėme aukštyn, į naujai brėkštančią aušrą. Ir tikėjome“, – sakė šalies vadovas, pabrėžęs, kad ir šiandien Lietuva stovi europinių vertybių sargyboje bei padeda kovojančiai Ukrainai.

Kreipdamasis į šalyje viešintį Lenkijos Prezidentą A. Dudą, šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuva ir Lenkija kartu išaugo iš to paties europinio medžio vaisių, sėmėsi laisvės troškimo ir drąsos siekti užsibrėžtų tikslų ir toliau auga bei stiprėja viena šalia kitos kaip artimos partnerės bei sąjungininkės.

„Kartu mes stipresni. Kartu mes drąsesni. Kartu mes daugiau galime nuveikti. Tad ir toliau kartu ženkime šlovingų lietuvių ir lenkų didvyrių pramintu taku. Darykime viską, kad Laisvės idėja toliau aukštai stiebtųsi ir kerotų  dideliam mūsų džiaugsmui ir priešininkų nerimui. Nepažeidžiama ir neįveikiama. Ten, kur mūsų bendra ateitis“, – sakė Prezidentas.

Padėjo už bendrystę ir palaikymą

Apie Lietuvos ir Lenkijos bendrystę kalbėjo ir dr. A. Svitojus. Pasak ŽŪR pirmininko, per praktiškai visą Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį, drauge su lenkų vietos Žemės ūkio rūmais, buvo ne kartą susitikta ir apsikeista gerąja patirti, kartu rengiama bendra pozicija dėl žemės ūkio klausimų ES lygmeniu, ne kartą teko petys petin stoti į bendras protesto akcijas Briuselyje. „Lenkai mus kviečia susitikti su Europos Komisijos komisarais, deriname bendrą poziciją, siekiame, kad mūsų ir lenkų ūkininkus pasiektų reikalinga parama. Kadangi laisvai kalbu lenkiškai, pavyko pasikalbėti su Lenkijos prezidentu A. Duda. Jam Lietuvos ūkininkų vardu padėkojau už paramą ir solidarumą. Nemažai kalbėjome apie ūkininkavimo ateitį, jis pabrėžė, kad Lenkijoje itin stiprūs Žemės ūkio rūmai, į kurių įžvalgas įsiklauso valdžios atstovai. Lenkijoje vyrauja smulkūs ir vidutiniai ūkiai, tačiau jie dirba efektyviai. Viso to pasekmė – gyvybingi kaimai, bendruomenės, kai kuriuose miesteliuose net daugėja vaikų, mokyklų klasės pilnai užpildomos. Dėl to ir mums itin svarbu dėmesį kreipti į regionų, kaimų plėtrą“, – įspūdžiais po susitikimo su Lenkijos vadovu dalijosi dr. A. Svitojus.

ŽŪR pirmininkas taip pat iškilmėse turėjo progą pasikalbėti ir su mūsų Prezidentu G. Nausėda. Prezidentas yra lankęsis ŽŪR, jis principingai ir nuosekliai palaiko žemdirbius, daug dėmesio skiria šeimos ūkiams, per pieno krizę G. Nausėda netgi ėmėsi lyderystės, kvietė susitikti žemės ūkio ministrą, Seimo narius tam, kad pieno ūkiams kuo skubiau būtų stabilizuota padėtis.

„Artėjantys metai – rinkiminiai. Kitąmet bus labai daug klausimų dėl kaimo plėtros politikos tęstinumo. Dėl to su esamu Prezidentu kalbėjome apie tai, kad būtina tęsti kaimo ir regionų plėtros kryptį. Džiaugiamės, kad mus ne tik išklauso, bet ir girdi, padeda. Tikimės, kad ir toliau taip sėkmingai bendrausime bei bendradarbiausime“, – sako ŽŪR pirmininkas dr. A. Svitojus.