ŽŪR projekto „Auginu Lietuvai“ šiltnamis – Utenos „Voveraitei“

Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos savivaldybių asociacijos sumanytas Lietuvos šimtmečiui paminėti skirtas projektas „Auginu Lietuvai!“ antradienį pasiekė Uteną. Šiltnamį Utenos lopšeliui – darželiui „Voveraitė“ padovanojo projekto iniciatoriai Žemės ūkio rūmai bei Lietuvos savivaldybių asociacija ir UAB „Anykščių daržovės“.

Iš septynių Utenoje veikiančių ikimokyklinio ugdymo įstaigų „Voveraitė“ yra viena mažiausių (auklėjami 127 vaikučiai), tačiau viena šiuolaikiškiausių, modernizuotų tokio pobūdžio įstaigų, ko gero, ne tik Utenoje.  Jeigu mažiausia, tai ir turinti mažiausią bendruomenę. Tačiau jau ne kartą įsitikinome, kad varžantis konkursuose labai dažnai laimi ne didžiausias, bet aktyviausias. Taip nutiko ir šį kartą. ŽŪR ir Lietuvos savivaldybių asociacijos projekte – konkurse geriausią motyvaciją pateikė ir bendruomenės paramos susilaukė mažutėlė „Voveraitė“. Ir laimėjo šiltnamį.

„Susidariau įspūdį, kad labai daug lėmė „Voveraitės“ direktorės ir jos vadovaujamo kolektyvo aktyvumas“, – sakė ŽŪR organizatorė savivaldai Ukmergės r. Karolina Valaišienė.

Beje, paradoksalu, kad nė vienas Utenos r. savivaldybės valdininkas ŽŪR pakviestas dalyvauti darželiui įteikiant  projekto „Auginu Lietuvai“ dovaną, neatvyko. Apsimetė renginio nepastebėję?

„Ko gero tai vienintelis toks nesmagus atvejis įgyvendinant šį projektą. Kita vertus, projektą rengėme ne valdininkams, bet augančiai jaunajai kartai. Juk tarp dabartinių darželinukų gal yra ir būsimieji Utenos rajono vadovai ir tikiu, jiems labiau rūpės Utenos rajono ateitis“, – sakė šiltnamio dovanojimo renginyje dalyvavęs ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus.

ŽŪR pirmininkas sakė, kad projektas „Auginu Lietuvai“ pasiteisino.

„ŽŪR atliko daug darbo, tačiau akivaizdu, kad mūsų pastangos buvo, yra ir bus svarbios dalyvavusiems šiame projekte. Mūsų ir projekto rėmėjų dovanoti šiltnamiai tarnaus ilgai ne tik fizine prasme – per kažkiek metų jie susidėvės, tačiau vaikučių atmintyje šis įvykis išliks labai ilgam ir gal net turės įtakos formuojantis jų asmenybei, nesvarbu, kokią profesiją jie pasirinktų“, – vylėsi A. Svitojus.

Šiuolaikiniam darželiui „Voveraitė“  vadovaujanti Laimutė Ivanauskienė tarsi patvirtino ŽŪR pirmininko mintis.

„Darželio bendruomenė seniai svajojo įsigyti šiltnamį ir mūsų mintys materializavosi. Tai – ne tik galimybė ekologiškai užsiauginti daržovių. Daug svarbesnė yra edukacinė šiltnamio paskirtis. Daugeliui vaikučių būtent čia prasideda gilesnis pasaulio pažinimas. Tokių dalykų nepasversi ir neišmatuosi. Ačiū projekto rengėjams!“, – dėkojo L. Ivanauskienė.

Projekto tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo domėjimąsi žemės ūkiu, verslo ir karjeros galimybėmis bei įvairiomis ūkininkavimo alternatyvomis, skatinti užimtumą bei stiprinti motyvaciją. Šiam tikslui pasiekti reikšmingu tampa realių pavyzdžių pateikimas, kaip galima sėkmingai sukurti verslą žemės ūkyje, kodėl yra patrauklu gyventi ir dirbti kaime tarp savo bendruomenės narių ir kaip gali maloniai džiuginti pasiekti darbo rezultatai.

Iniciatyvos rėmėjai

Savivaldybės prisidedančios prie iniciatyvos:

Klaipėdos r.

Kupiškio r.

Lazdijų r.

Rokiškio r.

Radviliškio r.

Šilalės r.

Vilkaviškio r.

Panevėžio m.

Panevėžio r.

Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) nariai prisidedantys prie iniciatyvos:

Lietuvos žvėrelių augintojų asociacija

Jonavos rajono žemdirbių asociacija

Biržų rajono žemdirbių asociacija

Ignalinos rajono žemdirbių asociacija

Verslo įmonės prisidedančios prie iniciatyvos:

AB „Linas Agro Group“

Gaschema, UAB

Pamario pienas, ŽŪKB

Rokiškio sūris, AB

Biovela, UAB

UAB „Auga“

UAB „Destima“

UAB „Astreta“

Vilkijos ūkis, AB

Agrokoncernas, UAB

Lytagra, AB

Danspin, UAB

UAB „BlueberryBaltic“

Gerkonių ŽŪB

Anykščių daržovės, UAB

Ūkininkai, prisidėję prie iniciatyvos:

Trakų rajono žemdirbių asociacija

Jonavos r. ūkininkai: Arvydas GASYS, Bronislovas LIUTKUS, Kęstutis JANUŠAITIS, Vytautas STALIORAITIS, Mindaugas STANIŠAUSKAS, Gintaras STAŠIONIS

Alytaus r. ūkininkas Eduardas GUŽIAVIČIUS

Rokiškio r. ūkininkai: Vilius PLIUŠKIS, Žydrūnė ir Saulius JASINEVIČIAI,  Birutė ir Virginijus DAPKAI

Panevėžio r. ūkininkas Rimantas BARZDA

Širvintų r. ūkininkai: Ramūnas KISIELIUS, Leonas RUTKAUSKAS, Darius ČIŪTA, Rimantas DARVYDAS

Informaciniai rėmėjai – Valstiečių laikraštis ir Ūkininko patarėjas.