Žuvies perdirbimo UAB „Gonas”, padedama kredito unijos „Magnus”, suteikusios 700 tūkst. eurų kreditą bei Žemės ūkio paskolų garantijų fondo (ŽŪPGF), suteikusio paskolai garantiją, į gamybos modernizavimą ir plėtrą iš viso investuoja 1,5 mln. EUR. Tai leis įmonei ženkliai padidinti gamybos pajėgumus, apyvartą ir konkurencingumą tarptautinėje aplinkoje.
„Mūsų misija – skatinti ekonominę žemės ūkio sektoriaus plėtrą bei verslų šioje srityje kūrimąsi. Tikimės, kad UAB „Gonas” investicijos į verslą sustiprins įmonės pajėgumus bei konkurencingumą, padės sukurti naujų darbo vietų bei sustiprins Lietuvos pozicijas žuvininkystės sektoriuje”, — sakė ŽŪPGF l.e. pareigas direktorė Romalda Globienė.
Remiantis Europos Komisijos (EK) duomenimis, žuvies perdirbimo sektorius Europos Sąjungoje demonstruoja nuoseklų augimą nuo 2008 metų. Bendroji šio sektoriau apyvarta sudaro apie 30 mlrd. eurų.
Pagal žuvies ir jos produktų suvartojimą Lietuva tarp ES šalių yra gerokai žemiau vidurkio (25,1 kg per metus vienam gyventojui, kai tuo tarpu mūsų šalyje gyventojui tenka po 14,9 kg žuvies). Tad nemažai perspektyvų augti yra ir vidinėje rinkoje, ypač turint omenyje tai, kad ir šalies gyventojų mitybos įpročiai pamažu keičiasi – daugėja mėsos mažiau valgančių ar išvis jos atsisakančių žmonių. Beje, daugiausiai žuvies ES sunaudoja portugalai (55,9 kg), mažiausiai – vengrai (4,8 kg).
„Pagrindinė priežastis, paskatinusi imti kreditą – neišnaudotos plėtros galimybės. Darome investicijas į naujos įrangos įsigijimą, taip pat remontuojamės patalpas, kurias pritaikysime technologiniams-gamybiniams procesams”, — sakė UAB „Gonas” direktorius Vytautas Kriščiūnas.
Anot jo, įgyvendinus šį projektą, ženkliai padidės gamybos apimtys. Prie dabar esančio vieno gamybinio cecho prisidės dar du nauji, kas gamybos apimtis ir pardavimus turėtų išauginti 3-4 kartus. Prognozuojama, kad tai įvykti turėtų per artimiausius 6-8 mėn.
Beveik visą savo produkciją (apie 75 proc.) UAB „Gonas” eksportuoja. Pagrindinės eksporto rinkos – Vokietija, Lenkija, Latvija, Estija. Gamybinių pajėgumų išplėtimas leis dar geriau patenkinti klientų poreikius bei sutvirtėti kertinėse eksporto rinkose.
„Šios įmonės plėtra – svarbus žingsnis ir bendrame ekonominiame kontekste. Šiuo metu Lietuvos žuvies ir jos produktų importo/eksporto santykis yra neigiamas: per metus importuojame už 58,7 mln. EUR, o eksportuojame už 14,6 mln. EUR. Tikėtina, kad sėkmingai įgyvendinta įmonės plėtra leis kažkiek padidinti mūsų eksporto dalį”, — sakė kredito unijos „Magnus” valdybos pirmininkas Mantas Janavičius.
Anot jo, svarbu atkreipti dėmesį ir į glaudų „Magnus” bendradarbiavimą su Žemės ūkio paskolų garantijų fondu. „Mūsų turima patirtis ir sklandus bendradarbiavimas su ŽŪPGF atveria naujas galimybes skolintis, plėstis ir investuoti į verslo pajėgumų didinimą įvairių sektorių įmonėms”, — sakė M. Janavičius.
Kredito unija „Magnus” nuo 2018 m. priklauso Lietuvos centrinei kredito unijai, vienijančiai daugumą šalyje veikiančių kredito unijų, taip pat asociacijai Lietuvos kredito unijos.