A.Baravykas: turime išlipti iš savo kaliošų

2021 m. lapkričio 22 d. ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas ir direktorius Sigitas Dimaitis dalyvavo Lietuvos socialdemokratų frakcijos organizuotoje diskusijoje su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku.

Diskusijoje žemės ūkio ministras atsakė į Seimo narių klausimus dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano darbų.

ŽŪR vicepirmininkas Algis Baravykas pateikė žemės ūkio ministrui klausimą dėl itin dažnos žemės ūkio ministrų kaitos pastaruosius 5 metus, žemės ūkio ministerijos kėlimo į Kauną pasekmių bei dėl to kilusių žmogiškųjų išteklių žemės ūkio ministerijoje. Taip pat buvusio Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto perdavimo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai. Žemės ūkio ministerijai labai reikia pastiprinimo. „Žemdirbių visuomenėje vyksta žemdirbių konfliktas, ŽŪR siekiame netrukdyti, nenuvertinėti ministro, o išlaikyti stabilumą. Iki naujų metų turime patvirtinti strateginį planą, o mes užsiimame santykių aiškinimusi.  Paklausčiau ministro, kaip bus stiprinami ŽŪM pajėgumai, koks požiūris į žemdirbių savivaldą toliau, kaip bus vienijama ir taikoma savivalda. Tik vieningi, mes galime būti stiprūs, nes turime žiūrėti visos valstybės mastu, išlipti iš savo kaliošų, nes turime santykius ne tik Lietuvos, bet ir Europos mastu”, – teiravosi  A.Baravykas.

Diskusijos įrašas: https://www.facebook.com/lrytaslt/videos/442055707301408

arba:  https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2021/11/22/news/k-navickas-apie-zemdirbiu-skundus-del-strateginio-plano-rengimo-jokio-ignoravimo-nera-21483035/