Aukštadvaryje paminėtos Jurginės


Balandžio 27 d. Aukštadvario (Trakų r.) miestelio centrinėje aikštėje vyko pavasario mugė „Pagal Jurgį ir jurginas“.

Mugės metu gyventojai buvo konsultuojami vaismedžių sodinimo, priežiūros ir formavimo klausimais.  Besidominčius geranoriškai konsultavo šeimos medelyno „Derlingi metai“ savininkas Mindaugas Stoškus.

Šventės svečiai ir dalyviai čia galėjo įsigyti ne tik sodinukų, želdinių, jurginų gumbų, bet ir paragauti ir įsigyti ūkininkų pagamintų maisto produktų ar tautodailininkų gaminių iš odos, vilnos, medžio ar lino.

„Smagu, kad sulaukėme daug svečių ir mugės dalyvių, nes Jurginės – tai lietuviška pavasario žalumos šventė. Kadangi iki šiol Jurginės tebelaikomos žemdirbių ir gyvulių švente, šią dieną nieko su gyvuliais nedirbti, nearti, nevažiuoti. Jei kas to papročio nesilaiko, tam gyvuliai nuo ligų išgaiš arba žvėrys juos išpjaus. Sakoma, kad Jurginių rytą geriausiai sėti rūtas, nes jos tada gražiai ir ilgai žaliuosiančios. Arkliaganiai Šv. Jurgio dieną taip pat rengdavo šventę. Jie iš savo šeimininkų susirinkdavo vištos kiaušinių ir gamindavo sudėtinę arkliaganių kiaušinienę. Taigi ir mes šią dieną kepėme kiaušinienę, virėme dilgėlių sriubą, kepėme bijūnietiškus bulvinius blynus. Smagu, kai buriasi aktyvi bendruomenė ir visi suranda laiko ne tik darbams drauge dirbti, bet ir šventei švęsti, o kartu ir pasisemti žinių bei pasikeisti patirtimi“, – kalba viena renginio organizatorių – LR ŽŪR savivaldos organizatorė Trakų r. Janina Mandeikienė.