Copa-Cogeca posėdžiuose

Lapkričio 28-29 d. Briuselyje vyko Copa-Cogeca prezidiumų posėdžiai, kuriuose dalyvavo LR ŽŪR pirmininkas Arūnas Svitojus. Posėdžiuose diskutuota apie ūkininkų padėtį, visoje Europoje plintančius žemdirbių protestus. Taip pat vyko Europos žemės ūkio kooperatyvams atstovaujančios organizacijos Cogeca pirmininko ir vicepirmininkų rinkimai, kurių metu Vidurio ir Rytų Europos šalys išreiškė savo nepasitenkinimą esama sistema. Cogeca pirmininku išrinktas ispanas Ramon Armengol, vicepirmininkais tapo Lenkijos, Suomijos, Italijos, Prancūzijos, Vokietijos ir Olandijos atstovai. Vidurio ir Rytų Europos atstovai, savo ruožtu, planuoja siūlyti organizacijos statuto pakeitimus, kurie leistų užtikrinti tolygesnį geografinį šalių atstovavimą.

Bendrame Copa ir Cogeca posėdyje dalyvavo naujasis Europos Komisaras žemės ūkiui Janusz Wojciechowski. Komisaras, kuris pats nėra ūkininkas, bet užaugo ūkininkų šeimoje, kurį dabar perėmė brolis, teigė suprantantis žemdirbių problemas. „Šiuo metu parama žemės ūkiui nepakankama. Ypač svarbu užtikrinti stiprų BŽŪP biudžetą, užbaigti politikos reformą. Viena vertus, šį klausimą reikia spręsti kuo greičiau, nes ūkininkams reikia daugiau užtikrintumo, kita vertus, sprendimų kokybė turi būti išlaikyta, todėl negalime ir per daug skubėti” – teigė Komisaras, pabrėžęs, jog jei visuomenė nori, kad ūkininkai vykdytų didesnius įsipareigojimus, reikia pakankamos paramos. „Negaliu pažadėti, kad biudžetas patenkins visų jūsų lūkesčius – jūsų poreikiai dideli, o biudžetas yra ribotas, bet padarysiu daug kad užtikrinčiau tinkamą paramą” – kalbėjo Komisaras, pabrėžęs kaitų kartos žemės ūkyje poreikį ir būtinybę kurti geresnį ūkininkų įvaizdį visuomenėje.

Prieš posėdį Komisaras susitiko su LR ŽŪR pirmininku Arūnu Svitojumi. Rūmų pirmininkas pristatė Komisarui regiono problemas, pakvietė aplankyti Lietuvos žemdirbių atstovus protesto akcijoje gruodžio 12 d. bei pakvietė atvykti į Lietuvą. Komisaras patikino, kad Lietuva bus viena pirmųjų šalių, kurias jis planuoja aplankyti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.