Elektroninėje parduotuvėje inovacijų iš praeities puoselėtojos gaminiai

Parduotuvė, kuri ne tik populiarina ir skatina tautiškumą, bet ir prisideda prie tvarumo

Unikalių, tvarių ir sertifikuotų tautinio paveldo gaminių ir produktų parduotuvėje rasite tik kokybiškus ir laiko patikrintus gaminius ir produktus, kurių gaminimo tradicijos siekia gerokai per 100 metų. Pažinkime lietuvių tradicijas, įvertinkime kokybę, didžiuokimės darbščiais ir kūrybingais Lietuvos žmonėmis. „Pagaminta lietuvių“ – tai kuo galime didžiuotis, apsilankykite madebylithuanians.com  ir įsitikinkite kokybe bei tautinio paveldo amatininkų ir meistrų meile ir atsidavimu savo darbui.

Lietuvos gamintojų ir amatininkų gaminiai yra ne tik išskirtinės kokybės, bet ir turintys tautinio paveldo sertifikatus, o ką jau ir bekalbėti apie gaminių unikalumą ir išskirtinumą. Tai gaminiai, turintys išliekamąją vertę ir galintys nudžiuginti tuos, kurie ieško kokybės, išskirtinumo, istoriją menančių ir turinčių vertę, rankų darbo gaminių. Parduotuvėje rasite ir įsigyti galėsite tikrai ne vienam žinomų ir pažįstamų sertifikuotų tautinio paveldo puoselėtojų gaminių ir dirbinių.

Šiandien pristatome Birutę Račkaitienę – sertifikuotą Tautinio paveldo produktų A kategorijos amatininkę, kuri yra vytinių juostų, audimo amato puoselėtoja.

Parduotuvėje  madebylithuanians.com rasite Birutės Račkaitienės autentiškas vytines juostas, diržus, raktų pakabukus, skraistes, vyriškas kaklajuostes, vytines juosteles, pakabukus kvapams.

Apie amatininkę

Birutė Račkaitienė gimė ir augo Kauno r. Girionių kaime, baigė informatikos krypties studijas, tačiau jaunystėje užgimusi meilė rankdarbiams tautodailininkės neapleidžia ir šiandien. Birutė, paraginta vienos iš dukrų pradėjo savarankiškai mokytis vytinių juostų audimo meno, pati ieškojo medžiagų, domėjosi, kaip tai daroma. Birutė teigia, jog pradėjus austi, nebegali sustoti. Ji vytinių juostų audimą prilygina savotiškai meditacijai. Audžiant reikia labai susikaupti, nes padarius klaidą grįžti atgal ir pataisyti juostą gali būti itin sudėtinga.

Birutės Račkaitienės audžiamos juostos išties ypatingos, kiekviena juosta – atskira istorija, į kurią Birutė įaudžia senąsias tradicijas bei simbolines reikšmes. Kurdama ji remiasi Lietuvos pagoniškąja istorija, archeologiniais radiniais bei simboliais. Vytinė juosta tai tik galutinis ilgų paieškų rezultatas, kurį galime matyti, paliesti, tačiau jame slypi labai daug. Birutė begalę laiko praleidžia kurdama juostų raštus, kadangi ne kiekvienas jų gali būti pripažintas tautiniu paveldu. Privalu įrodyti, kad tokiu raštu margintos juostos buvo audžiamos ir senovėje. Ieškodama šių autentiškų raštų tautodailininkė valandų valandas praleidžia domėdamasi archeologiniais radiniais, kadangi tai yra geriausias autentiškų raštų šaltinis. Birutė atidžiai analizuoja archeologinius radinius, tačiau tai itin sudėtingas procesas, kadangi lietuviškame dirvožemyje per šimtmečius po žeme gulėję juostos gerokai suirusios, spalvos išblukusios, todėl raštą įžiūrėti ir spalvas atkurti yra gan sudėtinga. Vėliau tenka atsekti kiekvieno siūlo poziciją. „Ilgas žiūrėjimas į tam tikrą nuotrauką, į kiekvieną to siūlelio kryptį, atgaminimas, ar šitas siūlas eitų vienaip, ar kitaip, jei pakeistume kryptį, kaip jis gultų tada“ – patirtimi apie senovinių juostų rašto atkūrimą dalinasi Birutė.

Senovėje juostos buvo naudojamos drabužiams susirišti, dovanojamos, siekiant kitam žmogui parodyti dėmesį, taip pat buvo reikšmingas jungtuvių simbolis, į juostas vystyti krikštijami naujagimiai ar pažymimos kitos svarbios progos. Nepaisant to, kad juostų raštai turi simbolines reikšmes, Birutė pabrėžia, juostą įsigyjančio žmogaus intuicijos svarbą: „svarbu juostą rinktis intuityviai, tą, kurią tavo širdis šaukia. Kiekvienas žmogus privalo išsirinkti sau gražiausią juostą ir suteikti jai tokią prasmę, kokią pajaučia, kad ši juosta turi“, – sako Birutė.

Unikalios juostos gali tapti Jūsų šeimos ar įsimintinos progos simboliu, liudijančiu Jūsų bei senosios Lietuvos istoriją. Šios juostos ilgaamžės, todėl gali būti perduodamas iš kartos į kartą, naudojamas, kaip papuošalas ar praktiška bei išskirtinė Jūsų stiliaus detalė.

Birutė kviečia į parduotuvę