Įvyko 10-asis festivalis Kirnaičiuose

Birželio 11 d. (šeštadienį) įvyko 10-asis jubiliejinis Joniškio rajono kaimo bendruomenių festivalis „Sportuos jaunystė – stiprės draugystė…“

Festivalio globėjas – Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Festivalio organizatoriai – Joniškio rajono Kirnaičių kaimo bendruomenė ir jos pirmininkas Kęstutis Ladukas.

Festivalio vedantieji – Dovilė Ladukaitė ir Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas pažymėjo, kad Žemės ūkio rūmai, kurie šiemet švenčia dvigubą jubiliejų – įkūrimo 90-metį ir atkūrimo 25-metį globoja ir remia jubiliejinį festivalį Kirnaičiuose.

Kirnaičiai – nedidelis priemiestinis kaimelis, kuriame gyvena per 200 gyventojų. Rajone veikia 45 kaimo bendruomenės.

Jubiliejinis festivalis prasidėjo svečių ir kaimo bendruomenių delegacijų eisena, o atidarymo ceremonijos ugnį įžiebė festivalio globėjas Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas.

Festivalio organizatorius – Kirnaičių kaimo bendruomenės pirmininkas Kęstutis Ladukas kreipdamasis į visus susirinkusius dėkojo visoms rajono kaimo bendruomenėms, aktyviai dalyvaujančioms ir savo darbu prisidedančioms prie festivalio organizavimo, dėkojo į festivalį atvykusiems svečiams ir rėmėjams, linkėdamas visiems gerų sportinių rungčių ir varžybų rezultatų, gero ir malonaus pasibendravimo bei nuostabių akimirkų.

Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas sveikindamas jubiliejinio festivalio organizatorius ir dalyvius pažymėjo, kad bendruomeniškumas – bendrumo jausmas, kuris pažadina viduje slypinčią energiją ir žmonės drauge pasiekia neįtikėtinų dalykų. Bendruomeniškumas liudija, kad mums rūpi mūsų darbas, kolegos ir pasaulis, kuriame dirbame ir gyvename. A. Stančikas išreiškė padėką festivalio organizatoriui – Kęstučiui Ladukui, įteikdamas jam ir visai bendruomenei sveikinimą ir padėką, taip pat įteikė padėkas už pasiaukojantį darbą, už iniciatyvumą ir bendruomeniškumo skatinimą organizuojant šį festivalį: Onai Grunskienei, Rasai Petkienei, Kristinai Ladukienei, Irenai Daknienei, Irenai Labanauskienei, Neringai Vasiliauskeinei, Editai Vaičiulienei, Dovilei Ladukaitei, Rimantei Misiūnienei.

Festivalio svečius ir dalyvius sveikino ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Joniškio rajono savivaldybės mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir savivaldybės tarybos narys, Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis sveikindami ir linkėdami visiems susirinkusiems gerų sporto rezultatų ir smagaus bendravimo, o festivalio organizatorių Kęstutį Laduką apdovanojo medaliu. Justas Pankauskas – Ministro Pirmininko patarėjas turizmui, jaunimui, migracijai ir investicijoms, NVO sveikindamas linkėjo puikios nuotaikos ir įteikė K. Ladukui Ministro Pirmininko padėką. Žemės ūkio ministerijos viceministras Saulius Jakimavičius taip pat apdovanojo festivalio organizatorių Kęstutį Laduką.  Festivalio svečius ir dalyvius sveikino ir apdovanojimus bei padėkas teikė Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacija “Nemunas” valdybos pirmininkas Kęstutis Levickas, Lietuvos kredito unijos valdybos pirmininkas Ramūnas Stonkus, Joniškio klebonas dekanas Eduardas Semaška, Lietuvos socialinė apsaugos ir darbo ministerijos atstovas. Joniškio Vietos veiklos grupės (VVG) pirmininkė Nijolė Valuckienė ir Joniškio rajono savivaldybės Tarybos narė Rimantė Misiūnienė vainikavo festivalio organizatorių Kęstutį Laduką ąžuolo vainiku ir jubiliejine karūna. Nuoširdžius sveikinimus ir dovanas, kaip ir kiekvienais metais atvežė ir svečiai iš Latvijos – Latvijos lietuvių šokių kolektyvas “Bijūnas”.

Antroje dienos pusėje vyko Joniškio garbės piliečio Juozo Šalkausko kaklaraiščių parodos pristatymas. Kolekcijoje – daugiau kaip 1400 kaklaraiščių net iš 43 šalių. Sunkiausias kaklaraištis 1,36 kg nukaldintas kalvio Jono Gvozdo ir 2015 m. padovanotas Kirnaičių kaimo bendruomenės per 9-ąjį festivalį.

Festivalio svečiams koncertavo saviveiklininkų ir meno kolektyvai, Vytautas Šiškauskas išjudino susirinkusius pamiklinti kojas.

Po V. Šiškausko koncerto vyko sportinių rungčių ir aktyviausių kaimo bendruomenių  apdovanojimai.

Vakaro festivalio programoje – grupės „DAR“  ir „Crazy Crow“ sulaukusios didelio jaunimo palaikymo. Kai sutemo prasidėjo deimantinės ugnies šou ir visi susibūrė prie kasmetinio laužo.

[Best_Wordpress_Gallery id=”25″ gal_title=”Kirnaiciai_2016″]