Įvyko „Metų ūkis 2016" renginys

Lapkričio 18 d., Žemės ūkio rūmų laikinai einantis pirmininko pareigas, vicepirmininkas Sigitas Dimaitis dalyvavo respublikiniame geriausių šalies ūkininkų apdovanojimų renginyje „Metų ūkis 2016“, kuris vyko Kauno „Girstučio“ rūmuose.

Žemdirbius sveikino europarlamentaras Bronis Ropė, kuris savo kalboje pažymėjo, kad Europos Parlamentas (EP) šiandien ypač daug pastangų deda, kad prekybos sistema būtų sąžininga, ne spekuliacinė. Taip pat EP vyksta darbas dėl sąžiningos grandinės atsiskaitymo, kad atsiskaitymas su ūkininkais būtų sąžiningas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sveikindamas šauniausius šalies ūkininkus žadėjo suformuoti kompetentingą Vyriausybę, o Žemės ūkio ministeriją perkelti į Kauną, arčiau žemdirbių savivaldos ir Aleksandro Stulginskio universiteto.

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas kreipėsi į ūkininkus, kaip į kolegas ir sveikino ne tik nugalėtojus, bet visus darbščius šalies ūkininkus. „Sieksiu dirbti drauge su Jumis. Tik išklausęs ūkininkų, priimsiu sprendimus,“- kalbėjo A. Stančikas.

Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Bronius Markauskas sveikindamas ūkininkus sakė „Esu žemdirbių savivaldos žmogus ir į biurokratų pusę neperlipsiu, bet labai lauksiu žemdirbių savivaldos organizacijų sutarimo. O iš ūkininkų – pamatuotų norų“.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas (LŪS) Jonas Talmantas pristatė pagrindinius konkurso vertinimo kriterijus ir apžvelgė konkurse dalyvavusius ūkius bei drauge su Žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene apdovanojo nugalėtojus.

Nuo 1994 m. organizuojamame konkurse, šiais metais dalyvavo 450 ūkių, iš kurių laimėtojais tapo 126 ūkiai iš 42 savivaldybių. Laimėtojai buvo apdovanoti meniniais stiklo dirbiniais – lašais, kurie simbolizuoja svarbiausius gyvybės šaltinius – žemę, vandenį, saulę.

Jauniausiam konkurso dalyviui – 25 metai. Tai Ignalinos rajone drauge su žmona Vytaute ūkininkaujantis Nerijus Januškevičius. Vyriausia konkurso dalyvė – 72 metų Šilalės rajone ūkininkaujanti Eugenija Misevičienė.

Tarp šių metų konkurso dalyvių daugiausia augalininkystės ir mišrių ūkių savininkų. Tarp laimėtojų – 61 augalininkystės, 33 mišrūs, 27 gyvulininkystės, 3 bitininkystės, 1 ekologinės sodininkystės bei 1 paukštininkystės ūkis.

[Best_Wordpress_Gallery id=”76″ gal_title=”2016_11_18″]