Kai ūkyje laukiami ir suaugę ir vaikai

Važiuojant Tauragės – Telšių keliu, link Šilalės, keli kilometrai nuo Laukuvos, galima aplankyti Kantautalių kaime tarp Žemaitijos kalvų įsikūrusį Rimanto Rimkaus ūkį. Ūkį galima pasiekti Kauno – Klaipėdos autostrada arba senuoju Žemaičių plentu.

Žaliojo diplomo savininkas Rimantas Rimkus mielai priima visus, norinčius susipažinti su mėsinių galvijų auginimu, taip pat noriai dalijasi žiniomis ir apie javų auginimą.

Ūkyje laikoma 380 mėsinių galvijų banda, bandos branduolį sudaro 150 karvių žindenių. Pagrindinės veislės yra aubrakų, limuzinų ir šorthornų. Kiekviena veislė turi savo charakterį ir skirtingas mėsines savybes.

Dirbama 400 ha žemės, ūkio reikmėms auginami javai ir ankštinės kultūros.

Visas Rimanto Rimkaus ūkis yra ekologinis.

Ūkyje rengiamos lauko dienos, seminarai, pristatoma moderni žemės dirbimo, šienavimo, pašarų ruošimo technika, ūkininkai supažindinami su naujomis gyvulių veisimo, pašarų ruošimo ir šėrimo technologijomis.

Dažnai Rimanto Rimkaus ūkyje lankosi ir profesinio mokymo įstaigų moksleiviai, ne vienas jų yra atlikęs praktiką ūkyje.

Rimantas Rimkus savo ūkį įsteigė 2001 m., o po trijų metų – 2004 m. pradėjo ūkininkauti ekologiškai. Nuo 2008 m. ūkininkas turi Žaliąjį diplomą, kas liudija, jog Rimantas bendradarbiauja su mokymo institucijomis, dalinasi savo patirtimi ir žiniomis ir yra puikiausias pavyzdys jaunajai kartai.

Ūkio šeimininkas ne kartą apdovanotas Žemės ūkio rūmų, Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos, Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos ūkininkų sąjungos bei kitų institucijų padėkos raštais už ekologinio ūkio vystymą, naujų technologijų taikymą, paramą artojų varžyboms, dalyvavimą žemės ūkio parodose ir įvairiuose renginiuose.

Ūkyje mielai priimami visi besidomintys ūkininkavimo naujovėmis. Čia mielai laukiami ne tik studentai, profesinio mokymo institucijų moksleiviai, ar vidurinių mokyklų moksleiviai, bet ir darželinukai. Mažieji ūkio lankytojai susipažįsta su svarbiausiais žemės ūkio darbais, pamato modernią techniką, susipažįsta su gyvenimo ypatumais kaime – tai ne tik puiki edukacija, bet ir profesinis veiklinimas. „Vaikams labiausiai patinka laipioti po traktorių kabinas, glostyti veršelius, savo rankomis juos vaišinti žole. Kai reikia važiuoti atgal, auklėtojams būna sunku išvilioti juos iš tvartų ir surinkti atgal į autobusą. Taigi, prisiminkite adresą – Šilalės rajonas, Laukuvos seniūnija, Kantautalių kaimas – mielai visų lauksiu“ – kviečia Rimantas Rimkus.